IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

"Воля": Имаме самочувствие, че можем и знаем!

Затова и вярват в кандидатурата си за шеф на КПКОНПИ

Снимка: Bulgaria ON AIR

Снимка: Bulgaria ON AIR

"От "Воля" никога не сме крили самочувствието си, че можем и знаем. Затова и смятаме, че предложената от нас кандидатура на Симеон Найденов за шеф на КПКОНПИ е достойна", заяви в студиото на "Денят ON AIR" депутатът от "Воля" Пламен Христов.

Двамата кандидати за избор на нов председател на Антикорупционната комисия (КПКОНПИ) - настоящият главен прокурор Сотир Цацаров и Симеон Найденов от "Воля", са представили всички необходими документи, които изисква Законът за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобито имущество, както и правилникът на Народното събрание.

Изслушването ще бъде на 3 декември.

"Който и да заеме поста се надяваме в бъдеще да бъдат въведени нови методи за работа. Още в началото на Антикорупционната комисия от "Воля" бяхме против създаването на подобен механично сглобен орган. При гласуването му имахме своите забележки. Ако сега обаче влезе за разглеждане нова промяна в закона, се надяваме на повече чуваемост", подчерта Христов пред Bulgaria ON AIR.

По думите му въпросът не е кой ще издигне кандидатурата за шеф на КПКОНПИ, а какъв ще бъде методът този човек да бъде контролиран.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата