Рано е да се говори за удължаване на учебната година, защото това е доста тежък процес, свързан е с изпитите, коментира пред журналисти служебният министър на образованието и науката Николай Денков. Денков е номиниран от "Продължаваме промяната" да остане на поста и в бъдещия редовен кабинет.
Никога досега по никакъв повод не съм казвал, че трябва да се отменят външното оценяване или държавните зрелостни изпити.Това би било изключително тежък проблем за цялата образователна система, защото това задава определена мотивация за децата и родителите и също така ни дава възможност да разберем къде се намира образователната система, включително и дефицитите, които са се натрупали междувременно, допълни Денков.
По думите му, друг е въпросът може ли да се подобри форматът на тези изпити и това е въпрос, който е залегнал в коалиционното споразумение.
Той обясни, че не е въпрос за нова формула, а дали може да се повишат проверките, които са свързани не просто със зазубряне на знания, а разбиране и компетенция. Денков посочи, че в коалиционното споразумение е залегнал и преглед на учебниците и учебните програми, който ще отнеме време, предаде БТА
Нека да видим как ще се развие вълната в началото на следващата година, коментира още Николай Денков. Той посочи, че вече са разменили няколко думи с предложената за министър на здравеопазването Асена Сербезова, и че първата им задача е да седнат заедно с медицинските специалисти и да обсъдят какъв ще бъде подходът.
Той трябва да бъде последователен, т.е. когато се направи план, той да се спазва, всички да знаят какво ще се случва, допълни просветният министър.
Николай Денков коментира, че за него не е било трудно да се съгласи да остане на поста, защото има добри отношения с Кирил Петков и Асен Василев. Ние имаме общи идеи за развитие на България, каза той.
Като първи приоритет Денков посочи качеството на образованието, качеството на висшето образование, на научните изследвания, а като друг приоритет - професионалното образование.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Сърбия е открила експлозиви до "Балкански поток" в близост до унгарската граница
Приходите на Foxconn за първото тримесечие скачат с близо 30%
Няколко зодии ще получат съдбовно послание от Вселената на 6 април
"Таен клиент" разкри незаконна търговия с лекарство за пчели
Митрополит Киприан и Старозагорската опера с мащабен концерт за Великден
Обедна емисия
Регионален форум обсъди съдбата на заетите във въглищния сектор
Великден в Раковски: Вярващи си пожелаха мир и здраве
ВИДЕО: Манчестър Сити – Ливърпул
Ясно е срещу кои нации излизаме на "Били Джийн Кинг Къп"
ВИДЕО: ПСЖ – Тулуза
Малдини за Скуадра адзура: Тотален разгром!
Разрив в Барса? Флик коментира гневния Ямал
Малена Замфирова вече гледа с оптимизъм към бъдещето
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Гърцките хотелиери обмислят да се откажат от "ол инклузив-а"
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Запрянов е категоричен: Не сме във война с Иран, НАТО ни пази
Великден в Йерусалим премина при засилена охрана и ограничения
Нова наредба въвежда ясно разграничение между "енергийно бедни" и "енергийно уязвими" групи
КНСБ предлага спешни мерки срещу поскъпването на живота
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация