ПОАД „ЦКБ–СИЛА“ - първото пенсионноосигурително дружество в България, тази година празнува 30 години от създаването си. Дружеството е учредено на 7 февруари 1994 г., като през изминалите три десетилетия се развива успешно и към днешна дата е успяло да се наложи като емблема за cигypнocт и стабилност за ĸлиeнтитe си и доверен партньор с добро име в професионалните среди.
„ЦКБ–СИЛА“ управлява три основни пенсионни фонда: универсален – за родените след 31.12.1959 г., професионален – за работещите в условията на първа и втора категория труд, както и доброволен – за формиране на допълнителна доброволна пенсия с лични вноски и/иливноскиотосигурител. Дружеството управлява и фонд за изплащане на пожизнени пенсии и фонд за разсрочени плащания, от които изплаща пенсии на лица от универсален пенсионен фонд от октомври 2021 г. Клиентите на професионалния пенсионен фонд получават пенсии от 2019 г. ПОАД „ЦКБ–СИЛА“ изплаща пенсии от доброволен пенсионен фонд от март 1996 г.
„И през следващите 30 години ще се стремим да работим все така усилено за удовлетвореността на своите клиенти при управлението на техните спестявания и изплащането на пенсии. Другата важна цел, която си поставяме в „ЦКБ–СИЛА“, е да се повиши пазарният дял, чрез привличане на още повече осигурени лица в трите пенсионни фонда.
Вярваме, че ще се увеличава броят на пенсионерите, получаващи пенсии от фондовете, управлявани от „ЦКБ–СИЛА“, сподели изпълнителният директор на дружеството Георги Тодоров.
Днес пенсионноосигурителната компания има стабилно присъствие на пазара, като преди всичко се старае да работи за благосъстоянието на своите клиенти и да им предоставя висока доходност на вложените средства. Средствата на осигурените лица се инвестират професионално и при спазване на законовите разпоредби.
Кирил Червенков, изпълнителен директор на ПОАД „ЦКБ–СИЛА“, каза по повод 30-а годишнина на дружеството, че се „гордее с постигнатите резултати, стотиците хиляди удовлетворени клиенти, поверили вноските си за допълнителна пенсия в управляваните фондове, и гледа с оптимизъм и вяра към бъдещето развитие на пенсионноосигурителното дружество“.
„ПОАД „ЦКБ–СИЛА“ предоставя качествено обслужване през изминалите години, с грижа за всички осигурени лица в трите ни пенсионни фонда, както и отговорно управление на доверените от тях средства”, допълни г-н Сава Стойнов, изпълнителен директор на пенсионноосигурителната компания.
Към 31 декември 2023 г. дружеството може да се похвали с над 403 хиляди доволни клиенти и над 2 млрд. лева управлявани нетни активи в пенсионните фондове, по данни на КФН /www.fsc.bg/.

Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Печалбата на Sinopec се свива рязко през 2025 г. заради пренаситения пазар на химикали
Втора жертва на катастрофата край Враца, шофьорът се врязал в камион
ЦСКА взе трите точки срещу "Добруджа"
In Memoriam: Да си спомним за рода Катрафилови
Янев с голямо признание за победата на ЦСКА
Тепчая шокира Ракетата, направи и 147 по пътя към триумфа
Масов бой! Фенове на Дортмунд и Хамбургер се сбиха
Райо измъчи Барса, но каталунците взеха своето
Мачовете по телевизията днес, 22 март
Слаб ЦСКА тресна Добруджа
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Ученици от варненската Математическа гимназия се включиха в почистването на река Камчия
Детектор на лъжата в МВР: Редно е висшите държавни служители периодично да минават на проверка
ПП-ДБ откри предизборната си кампания
НАП погна брокерите на недвижими имоти
Румен Радев: Нашата програма е насочена към духовното и материално развитие на страната ни
22-годишна е с опасност за живота след тежката катастрофа в Стара Загора
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната