Въоръжените сили на Украйна признаха, че руската армия и частната военна компания "Вагнер" са постигнали напредък в опитите си да превземат Бахмут - източният украински град, който стана епицентър на сраженията във войната, предаде Ройтерс.
Вчера Институтът за изследване на войната - базиран във Вашингтон мозъчен тръст, заяви, че милицията на Евгений Пригожин печели терен в Бахмут."Вражеските сили имаха известна степен на успех в своите действия за щурмуване на града", каза в нощната си сводка генералният щаб на ВСУ. В същото време той добави, че защитниците на Бахмут го удържат и са отблъснали голям брой атаки.
Битката за Бахмут продължава няколко месеца и е най-кръвопролитната от началото на войната преди повече от 13 месеца.
Средният брой на руските нападения, отчитани всеки ден от украинския генерален щаб на фронтовата линия, е намалял за четвърта поредна седмица до 69 през последните седем дни срещу 124 в периода 1-7 март. Вчера са били регистрирани само 57 нападения, посочва Ройтерс.
Журналисти от агенцията в района на Бахмут и по на север също съобщиха за осезаем спад на интензивността на руските атаки, посочва БТА.
Вчера британското военно разузнаване отчете намаляване на руските атаки в източния украински град в сравнение с предходните седмици.
Русия от своя страна твърди, че нейните сили продължават да печелят терен в Бахмут улица по улица.
Шефът на руската частна военна компания "Вагнер" Евгений Пригожин заяви, че боевете за украинския град Бахмут са "практически унищожили" украинската армия, но също така са нанесли сериозни щети и на неговите сили.
Според назначената от Москва управа в района руските сили напредват в Бахмут въпреки съпротивата на укранските части и почти са завзели металургичен комбинат там.
В интервю за Асошиейтед прес украинският президент Зеленски предупреди, че падането на Бахмут може да доведе до международен натиск върху Киев да направи неприемлив компромис с Москва.

Войната в Иран подкопава пролетния сезон на продажбите в САЩ
Мазе в Париж показва бъдещето на войната с дронове
Промяната на бойното поле в Украйна не решава хуманитарната криза в страната
53 области в Русия изпитват недостиг на гориво след украинските атаки срещу рафинерии
Мобилно приложение ще показва на потребителите къде най-евтино могат да закупят стоките си
Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет
Обедна емисия
"Не на дрогата": Протест в столичния квартал "Христо Ботев" с призив за спешни мерки
Масирана полицейска акция: Над 14 000 проверки, десетки хванати с алкохол и наркотици
Мъж на 75 години се удави край Китен
Селекционерът на Кот д'Ивоар скочи на германците
Марк Маркес триумфира в Бърно
Локо Пловдив стартира лятна подготовка
Стоичков: В главата ми е победата над Аржентина в САЩ!
Паузите за "хидратация" променят цялата същност на футбола
Заради Реал Мадрид? Сити спря преговорите с Родри!
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Лош късмет ли е, ако змия пресече пътя ви?
МОЛЕЦ стартираха лятното си турне пред 5000 души и със специална изненада от DARA
Поверия за 21 юни – най-дългият ден в годината
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия
41 са регистрираните случаи на ухапване от кърлеж във Варненско за седмица
Трагедия: Възрастен мъж му прилоша и се удави край Китен
Организират благотворително бягане във Варна
Зловеща находка: Откриха труп на тийнейджър
45 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни