Медийните слухове за твърденията на президента на САЩ Доналд Тръмп, че руският президент Владимир Путин е уж неподготвен за мир в Украйна, контрастират с официалните изявления на американския лидер, каза пред медиите говорителят на руския президент Дмитрий Песков.
“Знаем какво е заявил Тръмп на Путин. Знаем и официалните изявления на президента Тръмп. Това, което знаем, контрастира с написаното в статията, която споменахте“, каза говорителят на Кремъл, цитиран от ТАСС.
Песков коментира статията на Wall Street Journal, в която се казва, че американският президент е казал на европейските лидери насаме, че Путин “мисли, че печели“ и не иска да прекрати войната с Украйна.
Както отбелязва WSJ, мнението, което Тръмп твърди, че е изразил по време на разговора, е много различно от неговите публични изявления за желанието и готовността на Путин да сложи край на конфликта и е било изразено за първи път пред европейски лидери.
От Кремъл заявиха, в момента се подготвя планираната размяна на военнопленници с Украйна по формулата 1000 срещу 1000, допълва Ройтерс. Размяната беше договорена по време на преговорите между двете страни в Истанбул миналата седмица
Относно публикацията на The New York Times, според която руски шпиони бразилски самоличности, Песков заяви, че няма да я коментира.
"Видяхме тези публикации“, заяви Песков заяви пред репортери. "Не можем да ги коментираме по никакъв начин. Ние в (президентската) администрация не разполагаме с тази информация”, беше отговорът на говорителя.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.