"Бях решил да спестя конкретни факти за задкулисието, но колегата Росен Костурков от ПП сам открехна завесата с един коментар под вчерашния пост за разкарването на зелените каузи от ПП."
Това написа бившият депутат от "Продължаваме промяната" Александър Дунчев в профила си във фейсбук, след като преди дни заговори за задкулисие в партията. Причина за недоволството му стана решението на "Промяната" да даде първото място в кандидат-депутатската листа в София-област на партньорите от "Демократична България". Досега начело там бе Дунчев, но той отказа да е втори и не влиза в новата листа. Зад него застана структурата на ПП в областта.
С новия си пост Дунчев влиза в задочен спор в социалната мрежа с бившия си колега Росен Костурков за това кой какъв закон е внесъл. И критикува тезата на Костурков е, че Дунчев "е внесъл "нескопосан" закон, сам, апокрифно и без съгласуване."
"А това е най-смисленият закон за горите, защото решава основният и единствен проблем в държавата (а и в партиите): компрометирането на държавността и правосъдието поради порочната практика да се назначават не както е във всяка успяваща държава и фирма - почтени, независими и доказали се професионалисти, а "калинки", шуробаджанаци и "наши хора"", пише Дунчев.
В поста си той изрежда факти и публикува скрийншоти от свои съобщения в партийния чат и в имейла, за да докаже тезите си:
1. Още на 24.03.2022 г. изпращам по имейл (виж картинка) до парламентарната група на ПП в 47НС първи "неспокосан" драфт на проекто-решение за прозрачен избор на кадрите в цялата държавна администрация, и в частност в горите. Формата "проекто-решение" ми беше предложена от тогавашния председател на КЗХГ от ИТН Пламен Абровски. Причината е разразилата се кадрова чистка на БСП в горите. Резултат: 1 седмица без отговор (виж картинка), а после пета глуха.
2. Тъй като скандалът с чистката на БСП се разрастна, въпреки липсата на съдействие от ПП, внасяме проекто-решението единствено със Зорница Стратиева от ЗД - никой не му обърна внимание в 47НС.
3. В 48НС още на 9 ноември 2022 г. изпращам до всички колеги в парламентарната група на ПП вече драфт на въпросния проекто-Закон за горите (виж картинката), в резултат на което получавам корекции от колеги, различни от тези в КЗХГ и Костурков, и след пълно съгласуване (тогава още ги не бяха заработили експертните групи) законът е представен на колегите за подписване. Но след шестия подпис законът мистериозно изчезва!! И разбрах защо!! И ако и Вие разберете, Бойко наистина ще се върне на бял кон. Но не заради мен.
4. И ето как законът след седмица разбирам, че е внесен, дори не от мен, с първоначалните 6 подписа: https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/164484
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Доналд Тръмп: Иран ни направи много голям подарък
„Българска роза“ предлага 2 евроцента брутен дивидент от печалбата за 2025 г.
Нова онлайн услуга показва полагащи се безплатни прегледи
Цените на вносните стоки в САЩ бележат най-резкия си скок от 2022 г.
Ръстът на приходите на собственика на Temu се ускорява през четвъртото тримесечие
ЕС задълбочава икономическите отношения със Западна Африка
ЕС отлага пълната забрана за руски петрол
МВнР към българите: Не пътувайте до Куба
Арестуваха бивш общински съветник и ходжа в "Столипиново" за търговия с гласове (ВИДЕО)
Министърът на културата проверява финансирането на проектите на Иво Аръков
Годзила влиза във Формула 1 този уикенд
Винисиус Жуниор обяви дали си трагва от Реал Мадрид
Мико Кузманов яде бой в Хърватия
Легендарен отбор не може да си намери мениджър
Страхотни новини за Германия
Трансферен удар за Барса, взима Виктор Осимен
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Серийната драма „На границата“ започва по Bulgaria ON AIR
Пробация за 42-годишен брокер от Варна присвоил служебни 7264 лева
Пускат движението от Екопарка до Златни пясъци до 15 май
Гюров увери: Към момента няма опасност от недостиг на горива
САЩ са изпратили на Иран план с 15 точки за прекратяване на войната
ИТН с подписка за извънредно заседание на парламента на 1 април
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране