БСП няма да допусне да се вдигнат данъците и да се намалят доходите. Това заяви лидерът на партията Корнелия Нинова.
"Ще направя всичко по силите си да обединим и другите парламентарни групи такъв бюджет да не се приема, защото това означава и удар по икономиката, и удар по семействата. Навсякъде намаляват данъците и дават помощи на семействата. Това, което са замислили от служебното правителство, е абсурд и няма да стане. Ние искаме точно обратното", коментира Нинова на среща с избиратели и симпатизанти на партията във Видин.
Нинова заяви, че първото, за което ще настоява БСП в парламента, е таван на цените на основните хранителни стоки и посочи, че проверките от страна на служебното правителство са неефективни.
"Да проверяваш етикета дали отговаря, или му е изтекъл срока на годност, не е борба с инфлацията и с високите цени. Половин Европа проумя това, в половин Европа има таван на цени на хранителни стоки. Франция договори с големите търговски вериги 200 стоки да се продават под 2 евро и тази цена да остане замразена през следващите три месеца. Е, по-глупави ли са французите от нас?", попита тя и посочи, че таван на цените е приложен още в Гърция, Унгария, Испания.
Тя коментира още, че основната битка сега е между ПП-ДБ и ГЕРБ, но няма никакво значение кой от тях е първи и кой втори – защото те са едно и също. Нинова припомни, че това са партиите, които подкрепиха закупуването на нова ескадрила F-16, военна помощ за Украйна, джендър идеологията, премахването на паметниците, дефицит под 3%. „Те по големите политики са абсолютно едно и също. Единственото, за което спорят е кой е по-голям крадец и кой е по-корумпиран. Ние сме точно обратното – против войната, против джендър идеологията, за държавна подкрепа и помощ за икономиката и хората и защита на паметниците", каза лидерът на БСП.
"По всякакъв начин се мъчат да ни ударят, защото сме неподчинената партия. Президентът създаде ПП и каза това са новите леви. След това „Български възход.Сега „новото ляво”, колко да са нови лицата в тази партия - наши стари другари, за които всички сте изтрили по три чифта обувки да ги правите президенти, омбудсмани, депутати. Колко да са леви?", каза още Нинова.
Лидерът на БСП коментира и референдума против джендър идеологията, който БСП организира, като посочи, че партията е подложена на изключителен натиск да приеме Истанблуската конвенция: "100 пъти съм писала на всички европейски лидери - българската Конституция не признава друго, освен мъж и жена, и тези 30-40 пола, различни от тези два – в България няма да стане. И отговорът е „променете си законодателството”, едва ли не сменете си Конституцията, за да може да учим децата ви, че може да са нещо друго освен момиче и момче. Битката не е за БСП, битката е за децата на България и за българското семейство. Ще продължа тази битка, защото съм майка, българка и съпруга. Призовавам българския народ да съхраняваме семейството и децата си от тази изключително вредна джендър идеология”, апелира Нинова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Monte Paschi отстранява Луиджи Ловалио като изпълнителен директор
Нейнски: Устойчивостта на примирието със САЩ ще зависи от Иран
Защо чуваме съседите по-ясно, отколкото очакваме, и какво се обърка в новото строителство
TikTok инвестира 1 млрд. евро във втори център за данни във Финландия
Южнокорейските индекси поведоха ръстовете в Азия след примирието между САЩ и Иран
Fibank и PwC организират второто издание на Sofia Compliance Forum
Брънзалов, БЛС: Здравната ни система е на ръба, разходите растат главоломно
Избори 2026: Петима арестувани за купуване на гласове в Хасковска област
"Виртуални животни" и злоупотреби: БАБХ откри мащабни нарушения в Кюстендил
Борисов: Радев пише нервно във Facebook, как има 90 млн. гледания при 6 млн. държава
Необичаен пътен знак изненада шофьорите в центъра на Атина
Младеж преби украинка в Смолян
Бивш на Реал жегна Винисиус: Ужасен е!
Ясен е съставът на „лъвиците“ ни за квалификациите на Световно срещу Косово
Изненадващо надъхване за левскарите за мача с Арда
Министър Илиев награди медалистите от Европейското по стрелба с лък
„Златната кокошка“ на Лудогорец се закани на Левски
Мачовете по телевизията днес, 8 април
Какво символизират цветовете, с които боядисваме великденските яйца?
Символи за късмет върху великденските яйца
7 сигнала, че трябва да приемаш повече витамин B7 (биотин)
Как кафето помага за дълголетие и здраве
Любовен хороскоп за април 2026
Тест: Изберете си перо и вижте посланието на вашите ангели пазители
Започва голямото пътуване за Великден! Цивилни патрули дебнат в трафика
Световен феномен във фрийстайла идва за "Мача на Надеждата" в Бургас
Зверско убийство разтърси Кокаляне
Почина любимец от „България търси талант"
Гюров: Продължаваме битката срещу похитителите на демокрацията
107 деца са отглеждани в приемни семейства във Варненско
Учени твърдят, че са намерили доказателства за възкресението на Исус Христос
Мистериозни звуци от тъмната страна на Луната: Какво чуха астронавтите на НАСА?
НАСА: Има голям шанс извънземните да съществуват
Екипажът на „Артемида II“ не сдържа сълзите си над обратната страна на Луната (+снимки)
Планетата е пренаселена: Идеалният брой хора е 2,5 млрд., сочи ново проучване
Революционни слънчеви панели генерират енергия както от слънце, така и от дъжд