56-годишният Владимир Владимиров стана отново ученик в Строителния техникум в Бургас. Мъжът е от Перник и е собственик на строителна фирма. решил да се върне в клас, защото си дал сметка, че трябва да "свери часовника" с новостите в бранша.
"Завърших през 1979 г., а сега дори бетоните са различни, за компютърните технологии да не говорим", казва Владимир пред "Монитор".
Той смята, че човек постоянно трябва да се обучава, иначе изпада от пазара на труда и конкуренцията го изяжда.
"Отдавна исках да повиша квалификацията си, търсих в цялата страна, но се оказа, че само бургаският Строителен техникум предлага обучението, което е най-удачно", допълва той.
Бизнесменът признава, че бил много притеснен, че трябва да се върне в клас, но още щом прекрачил училищния праг и се запознал с учителите, всички страхове се изпарили.
Владимир има собствена строителна фирма от 1992 г. Близо 40 години работи в строителството, изпълнява важни инфраструктурни обекти, предимно в столицата.
Признава, че гледа работниците си в ръцете и иска да не отстъпва на младите. Затова сега учи и AutoCAD - компютърна програма за чертане, нещо, за което през 1979 г. дори не можеше да си помисли.
"Владимир учи много сериозно. Ето, днес е на изпити, след това взима консултации. Възрастните ученици са много мотивирани", обяснява Дора Захариева, главен учител по професионално образование и класен ръководител на всички възрастни ученици.

Какви са приоритетите пред новото правителство?
Зеленски подписа указ, позволяващ провеждането на парада в Москва на 9 май
Доналд Тръмп договори тридневно примирие между Украйна и Русия
Разочароващи приходи от петрол разширяват дефицита в руския бюджет с още 1 трлн. рубли
Невидимата ръка на Китай ребалансира петролния пазар
Европейските борси затварят със загуби след заплахи за увеличаване на американските мита
Късна емисия
Ново правителство, стари рискове: Стабилност или нова криза?
Кабинет без бюджет: Първото голямо изпитание пред властта
Христо Янев го закъса здраво: Петима са аут от ЦСКА
ЦСКА за пореден път показа на ЦСКА 1948 кой е шефът
"Герена" е готов да избухне: Лудогорец сдава титлата на Левски
Джейн Парк
"Орела" все още вярва, че ще се спаси от изпадане
Задава се ново треньорско уволнение в Първа лига
Тагетес или турта – как се отглежда в градината
Дневен хороскоп за 9 май, събота
Късмет за 3 зодии в седмицата 11 – 17 май
Поверия и обичаи за църковния празник на 11 май
Актрисата Симона Халачева се присъединява към Гринго-Богдан Григоров и Михаил Милчев в спектакъла „Херкулес vs Авгий“
За 3 китайски зодии животът става по-лесен от 9 май
Тръмп обяви тридневно примирие между Украйна и Русия
Хороскоп за 9 май 2026
Новият премиер назначи 18 заместник-министри
92.52% от левовите банкноти и монети вече са изтеглени
Трима отпаднаха от състава на Черно море за мача с Ботев
Огнеборци от Вълчи дол спасиха над 20 животни при пожар
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите