Висшето училище по застраховане и финанси – ВУЗФ отново се отличава с иновация и високи стандарти в образованието. Пример за това е новата магистърска програма „International banking and finance“ с титуляр с проф. Вернер, международно признат икономист и експерт.
В последните години висшето бизнес училище се доказа като университет, предоставящ висококачествено образование на своите студенти. ВУЗФ продължава да бъде на челни позиции в Рейтинговата система на МОН, като покрива с високи резултати почти всички категории, които го отличават сред най-добрите икономически университети в България.
Новата магистърска програма на ВУЗФ, създадена съвместно с професор Ричард Вернер, е ярък пример за ангажимента на институцията към висококачествено висше образование. Тя представлява възможност за студентите да развият своите знания и умения, в съответствие със съвременните предизвикателства в областта на икономиката и банките.
Магистърската програма „Международно банкиране и финанси“ има за цел да подготви бъдещи професионалисти в областта на финансите и банкирането за успешна кариера в динамичния и конкурентен свят на международните финанси. Програмата предоставя богат набор от теоретични и практически знания, необходими за разбиране и управление на сложните финансови предизвикателства пред глобалния бизнес.
Професор Ричард А. Вернер, MA, D.Phil. (Oxon), е световно доказал се икономист и експерт. Завършил е LSE и Оксфорд, университетски професор по банково дело и икономика, упълномощен от FCA инвестиционен съветник и фонд мениджър, както и политически съветник на правителства и централни банки. През 2022 г. той е сътрудник в Будапещенския център за дългосрочна устойчивост и е гост-сътрудник в Mathias Corvinus Collegium. Професор Вернер е преподавал като редовен професор в множество университети, включително Саутхемптън, Де Монфорт, Уинчестър, университета Фудан (Международно училище по финанси Фанхай) в Шанхай, Гьоте университет Франкфурт, и като гост-професор в други образователни институции, включително университета Корвин в Будапеща.
Ричард Вернер е първият сътрудник на Шимомура в Банката за развитие на Япония, главен икономист на Jardine Fleming Securities (Asia) Ltd. в Токио, член на Комитета за разпределение на активи на TelWel, японски корпоративен пенсионен фонд на стойност 6,2 милиарда долара, старши управляващ директор и старши портфейл Мениджър в Bear Stearns Asset Management Ltd. в Лондон и в продължение на три години председател на одитния комитет на листната на Лондонската фондова борса международна корпорация с повече от 5000 служители.
През годините е консултирал и множество институционални инвеститори и правителства, включително държавни пенсионни фондове на САЩ, инвестиционни фондове, Азиатската банка за развитие, Министерството на финансите на Япония и парламентаристи в много страни. От 2010 г. до 2020 г. е член на Съвета в сянка на ЕЦБ.
През 1995 г. професор Вернер предлага нова политика за прекратяване на банковите кризи, която нарича „Количествено облекчаване“. Неговата книга „Приноцовете на Янета“ (Quantumpublishers.com) за банкирането и централното банкиране е бестселър в Япония и в България. В нея той предупреждава за предстоящите кредитни балони, банкови кризи и рецесии.
Програмата „International banking and finance“ е подходяща, както за експертни кадри, работещи в банковата сфера, така също и за други специалисти, желаещи да продължат професионалното си развитие във финансова сфера. Обучението в магистърската програма ще се предлага във хибридна форма и е изключително подходящо за работещи хора. Онлайн лекциите ще се провеждат в събота и неделя.
Преподавателският състав, с титуляр проф. Вернер, ще включва още и д-р Ашраф Мохейбер - старши консултант в региона на Близкия изток и Северна Африка (MENA) и гост-лектор в британски университети, заедно с д-р Пламен Иванов – преподавател по международен финансов мениджмънт и управление на проекти в университета на Уинчестър и с 10 годишен опит като консултант на ръководители на C-Suite в Лондонското сити и Великобритания, както и доказани преподаватели от ВУЗФ.
Магистърската програма „International banking and finance“ ще предложи интересна колаборация между чуждестранни и български студенти, което ще допринесе за сериозна обмяна на професионален опит сред младите специалисти.
Приемът за програмата е отворен от 1 ноември и може да се осъществи онлайн на vuzf.bg. Стартът на програмата ще бъде през м. февруари 2024 година.
Днес, когато икономиката и банките играят ключова роля в глобалната динамика, ВУЗФ отговаря на тези предизвикателства и предлага иновативна магистърска програма, която е не просто следваща образователна степен, а широко отворена врата към успешна кариера в света на международните финанси.
С създаването на програмата „Международно банкиране и финанси“ ВУЗФ продължава да се утвърждава като водещ център за образование и наука, като осигурява възможности на всички студенти да изградят успешни кариери и да допринесат за развитието на обществото и икономиката.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Велики понеделник е! Традиции, обичаи и какво се прави на този ден
Времето в понеделник: Слънце и температури до 24 градуса
Хороскоп за 6 април: Отлични финанси и добри новини за няколко зодии
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
Пегула пак триумфира с титлата в Чарлстън
Септември ще слага край на черна серия
Алекс Николов блести, но Лубе с тежка загуба в първия полуфинал в Италия
Спортът по телевизията днес, 6 април
Мачовете по телевизията днес, 6 април
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Знаци, че сте дехидратирани, дори да не сте жадни
Нумерологична прогноза за 6 април
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация