Нека видим мандатоносителят какво ще направи, за да решим дали ще го подкрепим. Трябва да се загърбят его и боричкания, но това не може да стане без диалог, който не непременно трябва да бъде в мола. Това заяви Румен Петков от "БСП – Обединена левица" в ефира на бТВ.
"Не мога да говоря само от името на БСП, но имаме коалиционен съвет и такъв тип решения се взимат колективно. Твърде спекулативно е който и да е от нас да замеря публиката със собствените си виждания и разбирания. Този парламент е нелегитимен – над 65% от гражданите са непредставени“, категоричен е той.
По думите му коалицията, в която участва, излъчва достойнство и интелигентност: "Нещата би трябвало да са с разбирането, че мандатоносителят е този, който трябва да инициира разговори."
За предложената декларацията на ПП-ДБ с искане за санитарен кордон около Пеевски, Петков обяви: "Хора, които до онзи ден са седели в скута на Пеевски, днес гръмогласно се борят с него. Те и с Борисов се бореха преди година, след това и в неговия скут седнаха. Аз не считам, че "ДПС – Ново начало" ще бъдат част от управляващото мнозинство и не считам, че Борисов би ги поканил. Имаме ясна позиция, че коалиция с ГЕРБ и с ДПС не може да правим. Не считам, че в случая можем да говорим за доброто и лошото ДПС. Имаме едно ДПС, което е разделено."
Като бивш вътрешен министър той е категоричен, че няма забрана министър Атанас Илков да обяви кои са купувачите на гласове: "Илков трябва да посочи кое го възпрепятства да направи това. Или той не е наясно, или го подвеждат, или не е в състояние самостоятелно да обяви това.“
"Изборите бяха дълбоко нечестни. Това не е просто обществено очакване – когато търсим халваджийският тефтер на леля Пена, а не виждаме цели структури, които се занимават с такъв тип дейности – футболните агитки, определени пастори, този отказ МВР да разследва действията им буди съмнения. Смаян съм, че не се взеха мерки срещу пасторите и футболните агитки, напротив – гарантира им се свободата да продължат да се занимават с това“, възмути се той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Основните щатски индекси започнаха юли колебливо
Кадър на деня за 1 юли
Продажбите на BYD растат за втори пореден месец, подкрепени от износа
Словакия ще съживи алуминиев завод, който преди време беше водещ производител в Европа
Цветомир Досков: Мобилните портфейли променят начина на плащане
Манфред Вебер: Не може да убием европейската индустрия заради климатичните промени
3 зодии, които ще получат лъч надежда на 2 юли 2026 г.
Рецепта за пълнени чушки с кремообразен доматен сос
Исторически спад на раждаемостта в Германия - понижи се до 1,32 деца на жена
Пожарът в София: Властите призовават жителите да не излизат при силна миризма
Бостън все пак разкара Джейлън Браун, прати го при Ембийд и Макси
Невероятно! Белгия излъга Сенегал след драма с продължения и дузпа с ВАР
Сериозен ветеран ще помага на Уемби и Сан Антонио
Eзерянците взеха сериозен център и още няколко играчи
Скалони води Аржентина в мач №100
Верати чака дете от екзотична мацка + СНИМКИ
3 китайски зодии, които ще са късметлии през юли
Дневен хороскоп за 2 юли, четвъртък
Таро карта за 2 юли, четвъртък
3 зодии със заслужен късмет на 2 юли 2026
3 цвята, с които всяка жена над 40 изглежда добре
10 трика, които ни пазят от ретрограден Меркурий до 23 юли
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Родители протестираха във Варна
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
В Австралия откриха най-бързия паяк в света, който може да настигне бягащ човек
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати