“Няма основания да има колебания за влизането на България в еврозоната, заяви от Болярово председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова и добави, че българската държава не трябва да допуска в момента отслабване на позицията.
“Позицията е категорична – до 8 юли работим така, както трябва, за да станем пълноценен член от 1 януари догодина”, на мнение е Киселова.
Председателят на парламента коментира и изказването на Костадин Костадинов от “Възраждане”, че е изпратил 52 писма до всички президенти и министър-председатели на държавите в Европейския съюз с искане на съдействие за спиране на процеса на присъединяване на България в еврозоната.
“Всяка партия има право да прецени как да реагира в определени случаи. Мисля, че част от опозицията беше прекалени превъзбудена позитивно, друга – негативно. Преценили са по този начин“, коментира Киселова и напомни, че започва и разяснителна кампания за въвеждането на еврото.
“Цените ще бъдат в двете валути, за да може да има плавен преход“, посочи още Киселова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.