Проф. Асен Балтов отново оперира в "Пирогов". след като година бе депутат в 47-ото Народно събрание. Завръщането към медицината обаче не слага край на политическата му кариера, призна самият той пред Bulgaria ON AIR.
Срещаме се с бившия директор на "Пирогов" в болницата, след като спечели делото за дисциплинарното му уволнение. Отново е ортопед, но на граждански договор.
"Намираме се на 8 етаж. Това беше едно време моят кабинет като бях началник на травматологията, преди да стана изпълнителен директор на "Пирогов". Правим по две операции на ден, помагам с каквото мога, консултираме пациенти. Надявам се скоро да си вляза в истинската работа", посочи травматологът и бивш депутат.
В момента началник на Първа травматологична клиника е проф. Диян Енчев, а проф. Балтов чака да бъде назначен на щат.
Ще заведе личен иск срещу бившия служебен здравен министър д-р Стойчо Кацаров. През юли миналата година Балтов бе освободен от поста директор на "Пирогов" заради нарушения, установени от проверка на Здравната каса в спешната болница.
"Случи се една манипулация. Опитаха се да ме изкарат виновен за нещо, за което нямам никаква вина, че едва ли не сме източвали Касата. Малко е сложно за обяснение, но то е все едно веднъж ти дават пари, а след това ти казват: Тук има едни хора, които не сте приели правилно, излъгали сте Касата, затова върнете парите. Но всъщност тези пари не са повече от това, което трябваше да получава болницата всеки месец. Това беше скалъпена история, в която главно действащо лице беше служебният министър Стойчо Кацаров", заяви проф. Балтов.
Въпреки че изглежда щастлив с медицината, пред Новините ON AIR проф. Балтов отрече слуховете, че излиза от политиката.
"Не мога да спра изведнъж с политиката. Аз съм един от 59-те депутати, които направиха историческото сваляне на кабинета на Кирил Петков. Изцяло ще помагам на ГЕРБ", каза той.
И даде да се разбере, че предпочита да не е депутат в следващото Народно събрание.

Добивът на петрол в ОПЕК нараства през юни с увеличаването на потоците през Ормуз
Тръмп: Уорш ще се изправи пред „малко враждебен“ Управителен съвет на Фед
Европа иска да върне баланса в търговията с Пекин, но не спира да купува китайски климатици
Стоил Цицелков: Политиката във Венецуела ще има все по-голяма роля в етапа на възстановяване
Липсата на горива в Русия бави доставките на храни, опашки за бензин се виждат от космоса
SOFIX се повиши в петък, но на седмична база реализира спад
3 заболявания, които изчезват през лятото
Късна емисия
Откриха тялото на едно от издирваните деца в река Струма
Измама за 400 000 евро в Гърция: Лекари източвали здравната каса
Как дестинациите се адаптират към кризи и климатични промени?
След Джейлън Браун Филаделфия се цели и в Краля
Египет оцеля след дузпи срещу Австралия
Местят Мексико - Англия заради гръмотевична буря
Янев се извини за Кюстендилеца и обеща други като Сенси в ЦСКА
Гриша Ганчев: За Левски или добро, или нищо. Литекс ще се върне в елита
НА ЖИВО: Австралия - Египет 1:1 дузпи ще решат спора
Таро карта за 4 юли, събота
Дневен хороскоп за 4 юли, събота
Критични дни през юли за всяка зодия
13 маникюра в екзотични цветове за лято 2026 (Снимки)
Д-р Бранимир Кирилов и кампанията „Лекувай се в България“: Кауза, която защитава пациентите
Какво означава, ако често виждате 11:11?
EС ще ограничава скоростта по пътищата със сателити от Космоса
Богата културна програма през лятото в библиотеката в Нови пазар
Как да се справим с летните жеги в автомобила?
Вицепремиер събра 273 предложения за административни мерки в полза на индустрията и на хората
Апелативният съдия Магдалена Недева приключи професионалния си път
Работата на бюро увеличават риска от рак
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“
Нова мистериозна „врата“ на Марс: Curiosity засне интригуващ обект в кратера Гейл