Напоследък зачестиха подадените сигнали в платформата на Helpbook.info за блокиране на тротоари от паркирани коли. Ето какво пише майка, която е принудена да лавира с бебешка количка между спрели автомобили на тротоарни площи:
"Ежедневно в центъра на столицата, на един от най-оживените булеварди, по който постоянно летят линейки, доставчици паркират на тротоара, като блокират единствената рампа за инвалидни колички или бебешки колички, а точно на това място тротоарът има стълби заради денивелация и е абсолютно невъзможно да се премине! Това се случва непсредствено пред офиса на “социални дейности” в район Оборище и по основния път към две ясли и детска градина!
Паркирали неправилно доставчици възпрепятстват безпроблемното придвижване на пешеходците на определеното им място от закона и ги поставят в опасност! Единственият начин да преминат е, като слязат на пътното платно, където постоянно летят коли и бързащи линейки, защото Бърза помощ е съвсем близо! Когато направиш забележка на шофьорите, следват псувни и груб език пред малки деца! Мястото на колите е на пътното платно, не на тротоарите!
Да не говорим, че се ограничават правата на хората в неравностойно положение, като се блокира достъпът им до така наречената “достъпна градска среда”. Или обособете места за разтоварване на доставчиците, или наложете глоби! Има камери на 50 метра и много ясно се виждат регистрационните им номера, но не отнемайте безопасността на пешеходците по тротоара! Случаят не е един, майката с количка не е една, това е проблем от години, който КАТ, или дадена община, или не иска, или не може да реши. Питам каква може да е глобата към този дитрибутор с богат речник на обидни епитети към майка с количка рано сутрин? Глоба поне за неправилното паркиране“
Информираха ни и за друг ежедневно запушван тротоар от стелажи на хранителен магазин. Кашони, чадъри, кош за отпадъци и пейка са поставени на иначе изключително широкия тротоар, който се оказва труден за преминаване. „Ако има и 1-2 клиента, които да избират плодове в този момент, не може да се премине изобщо“, завършва нашият потребител.
Това са само малка част от получените сигнали през седмицата. Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info! Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.

Джером Пауъл похвали постиженията на Пол Волкър за овладяване на инфлацията
Акция на седмицата: „Градус“ АД
Тим Кук похвали китайските партньори на Apple след критики от страна на Пекин
Шефът на VW: Преструктурирането на групата продължава
Гуверньорът на централната банка на Китай защити търговския излишък
Референдумът за съдебната реформа подлага на тест коалицията на Мелони
Двама скиори загинаха при лавина в Италия
Малена Замфирова вече се изправя и е значително по-добре
САЩ и Украйна преговарят за край на войната с Русия на фона на нови атаки с жертви
Български учени откриха пробиотик срещу стрес и безсъние
Успешната серия на Синер продължи и в Маями
ЦСКА ще мачка днес с всичките си звезди
Коко Гоф и Мира Андреева напред в Маями
Мачовете по телевизията днес, 22 март
Меншик продължава защитата на титлата си в Маями
Чудесна новина за Малена Замфирова!
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Даниел Митов: ГЕРБ винаги участва в избори с цел да ги спечели
Днес е Световния ден на водата: Какви са проблемите у нас?
Мика Зайкова: С 20 евро трудно ще помогнеш на човек със стара кола да си купува гориво
Днес и утре ни удрят силни магнтни бури
Ето къде няма вода във Варна днес
Костадинов в началото на предизборната кампания на "Възраждане": За нас властта не е самоцел
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната