BGONAIR Live

Астрономите предвиждат – магнитни бури на 1 и 2 юни

Едната ще е слаба, а другата – със средна сила

Снимка: архив, Reuters

Снимка: архив, Reuters

Две магнитни бури, една слаба и една със средна сила, се очакват на Земята на 1 и 2 юни, съобщи ТАСС.

Агенцията цитира прогнозите на учени от Лабораторията за рентгенови изследвания на Слънцето към Физическия институт "Лебедев" на Руската академия на науките.

Според графиката на тези явления първата буря на 1 юни ще бъде от първа степен, от пет възможни, което означава, че ще бъде слаба. На следващия ден се очаква буря от втора степен /средна/.

Магнитосферата на Земята след магнитните бури ще бъде променена до 6 юни.

Средните магнитни бури преминават сравнително незабелязано за повечето хора. Но те могат да въздействат на енергийните системи, разположени по високите ширини, а също така е възможно да окажат влияние върху космическите апарати. 

/БТА/
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата