Лошото време в Гърция взе жертва. 47-годишен мъж загина в колата си, която бе завлечена от река Крусовитис край Сидирокастро, близо до границата с България, пише GRReporter.
Друг жител на града е обявен за изчезнал, но до момента членовете на специализираните отряди не са открили друго тяло в района край реката.
Обилните валежи и бурните ветрове предизвикаха проблеми в по-голямата част на Гърция. Придошлите води на река Пиниос събориха мост до село Диава край Каламбака, без обаче да предизвикат човешки жертви.
Прекъснато е движението по няколко второстепенни пътища в региона, които бяха залети от излязлата от коритото си река. Проблеми с наводнения на ниви, улици и дворове на къщи бяха регистрирани в планинските селища в регионите на Ксанти и Комотини в Северна Гърция.
Обилните дъждове, които не спряха в продължение на два дни, наводниха обработваеми площи в равнинните региони на Епир, докато от обяд в неделя вали сняг в районите с надморска височина над 1000 метра.
От рано сутринта сняг вали във всички планински райони, включително около Солун и Атина. В Солун дори се появиха снежинки в центъра на града и това създаде сериозни проблеми в движението по пътищата.
Движението по околовръстния път се извършва със затруднения, тъй като тунелът край квартал Тумба е затворен заради лека катастрофа. Пътна полиция прекъсна превантивно движението по пътя Хортиатис – Агиос Василиос. Поради заледяване движението в посока Халкидики се извършва само в едната лента край село Кардия. Затворен е също пътят към предградието Ореокастро, където училищата не работят.
Сняг вали и в крайбрежния град Волос. Снеговалежът в планината Пилион започна от следобедните часове в неделя и продължава и досега. Натрупаният сняг предизвика проблеми в движението по пътищата, за което е наложително да се използват вериги.
Силните ветрове осуетиха пътуванията по море. Към момента е възстановено отплаването на кораби, които отпътуват от пристанищата в Пирея, Рафина и Лаврио край Атина. От Саламина към Перама маршрутите се извършват само с разрешението на капитаните на корабите. Възстановени са пътуванията и по маршрутите Агия Марина – Неа Стира на остров Евия, Рио – Антирио между Пелопонес и Западна Гърция, Керамоти – Тасос, Игуменица – Керкира, Игуменица – Левкими и Килини – Закинтос. Пътуванията по линията Кавала – Принос все още са спрени.
Движението по пътищата се осъществява задължително с вериги в планинските региони на Северен Пелопонес и в Северна Гърция, особено в област Западна Македония.
Във връзка с влошаването на времето и очакваното продължение на ниските температури и през следващите дни общината в Атина откри две зали, които са на разположение на уязвимите граждани на столицата.
Общинската служба за социална солидарност и здравеопазване и членове на екипите към Центъра за прием и солидарност към общината, както и други държавни и доброволчески организации ще информират бездомните за наличието на двете отоплявани зали и ще ги транспортират до тях.
На 24-часово разположение са и операторите на телефонната линия 1595 на атинската община, на която гражданите могат да търсят помощ в случай на спешна нужда.
Според гръцката метеорологична служба днес се очакват снеговалежи по места в планински и полупланински региони в континенталната част на Гърция, на остров Евия, Спорадските острови, островите в северната и източната част на Егейско море. Не е изключено да вали сняг на Цикладските острови и Крит.
Ветровете ще са северни, като в моретата ще достигнат до 8 по скалата на Бофорт. Температурите ще бъдат ниски и в северната част на страната ще паднат до -12 градуса по Целзий. Постепенно подобрение на времето се очаква от обедните часове във вторник. Метеоролозите посочват обаче, че температурите ще продължат да бъдат много ниски почти до края на седмицата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Samsung Galaxy S26 Ultra – премиум смартфон, носещ повече сигурност и AI възможности
BASF открива завод в Китай за 11,6 млрд. долара на фона на пазарната нестабилност
М. Маринов: Активно участие в динамичен подфонд гарантира по-висока втора пенсия
Петролът поскъпва, докато инвеститорите преоценяват перспективите за примирие в Иран*
Продавачите на жилищния пазар в САЩ са с 630 хил. повече от купувачите
Дон Дзъ и изкуството да се сложи край на войната в Иран
Тормоз за съседи и животни: Жена отглежда 17 кучета във Варна и не ги извежда навън
Момче е с опасност за живота след падане с тротинетка в Бургас
Шофьор нападна друг с макетен нож при конфликт в Бургас
14 обвинения срещу жената, която опита да убие Риана в имението ѝ
Задържаха трима за наркотици и изборни нарушения в Стражишко
Бразилия срещу Франция ще е повече от контрола
Пробутват снайпериста Афимико Пулулу на ЦСКА
Левски вече има и мексикански национал
Мачовете по телевизията днес, 26 март
Сашко Димитров обеща доминация срещу Соломоновите острови
ЦСКА вече е тесен за Лапоухов
8 храни и напитки с диуретичен ефект
Нумерологична прогноза за 26 март
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
Хороскоп за 27 март 2026
Виц на деня - 26 март
Мачовете по ТВ днес (26 март)
Без ток във Варна на 26 март 2026
26 март е Световният ден за осведомяване на хората относно епилепсията
„Джеймс Уеб“ и „Хъбъл“ заснеха смяната на сезоните на Сатурн
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници