Обвиняемият пред Трибунала в Хага Ратко Младич е изпратил от затвора в Схевенинген няколко писма до президента на Сърбия Александър Вучич, пише сръбският вестник „Ало!“.
В писмата Младич отправя съвети за това как Вучич да издигне авторитета на сърбите по света, но също и от кого особено да се пази.
Генералът се обръща към Вучич като към единствения политик, на когото има доверие, че може да спаси сръбския народ и да развива сръбската държава.
Бившият главнокомандващ армията на Република Сръбска пише по-специално за съдбата на сърбите на запад на Дрина, тоест в границите на Босна и Херцеговина, част от която е Република Сръбска.
„Уважаеми президенте, трябва да използвате своето влияние да съхраните Република Сръбска, която е трън в окото на властимащите на запад. Народът защити Република Сръбска по време на войната, но все повече се страхувам, че алчните политици ще я продадат и унищожат по време на мира. Затова имате историческата възможност да съхраните това, което сръбският народ на запад от Дрина е създал и да му осигурите мир и напредък“, пише Младич в едно от писмата, в които дава на Вучич подробни съвети какво и как да прави за запазването на Република Сръбска.
Младич дава съвети на Вучич и как днес чрез миролюбива политика да осигури по-добро отношение към Сърбия и сръбския народ по света.
От килията той пише и за „голямата неправда“ спрямо всички, които са се борили за сръбските интереси по време на войната, особено от страна на западните сили.
Западът беше и си остава тъмница за сръбския народ, пише Младич.
Изданието посочва, че Александър Вучич внимателно бил прочел всяко от писмата и подробно ги бил анализирал.
„Ало“ пише още, че здравословното състояние на подсъдимия в Хага Ратко Младич е много тежко. Неговият син Дарко Младич заяви, че баща му се бори за живота си в Хага, а Трибуналът съзнателно оставя той да умре в килията.
„Той е болен, но никой не предприема нищо. Страхувам се за него и за неговия живот“, каза Дарко Младич. Той обаче обясни, че баща му понася стоически всичко и не се оплаква.

Унгария се подготвя за битката след изборите
Пазарът на изкуство и луксозни стоки засега устоява на геополитическите сътресения
Защо хутите все още не атакуват в Червено море?
Борсовите регулатори в САЩ са по-близо до определянето кои криптоактиви са ценни книжа
Смяната на собствеността на „Ти Би Ай Банк“ е вписана в Търговския регистър
Анализатор: Главният стратегически интерес на България е свързан с Брюксел
ЦСКА - "Левски" на Велики понеделник, БФС обяви програмата до края на сезона
Над 1500 сорта минзухари предлага оранжерия в Латвия
Избори 2026: Между 50 и 150 евро за купен глас, арести при акция в Хасково (ВИДЕО)
Русия осъди убийствата на ирански държавни лидери
ОФИЦИАЛНО: Ето кога е Вечното дерби ЦСКА – Левски
Героят на ПСЖ: От самото начало не оставихме шанс на Челси
Левски е назад: ЦСКА е пред невиждано постижение
Вечното дерби наближава! Размяна на звезди между Левски и ЦСКА
На Ферари им писна от промените в правилата
Сенегал ще обжалва скандалното решение за титлата
5 ежедневни навика за по-добър живот
Duran Duran с концерт в София на 1 юли 2026 година
Печено дърпано свинско с горчичен сос
Таро карти за април за всяка зодия
Салата с пиле и аншоа
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Дават близо 200 000 евро за пролетни културни събития във Варна
Областният управител на Варна с остра позиция за спецакцията срещу купуването на гласове
Евростат: Годишната инфлация в България спада до 2,1
ВиК: Приключи изграждането на канализацията в "Траката", "Евксиноград" и "Манастирски рид"
Комисията по култура даде зелена светлина за двойното поскъпване на музейните билети във Варна
НАТО засилва въздушната охрана на Турция
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?
61 години от първата разходка на човек в открития космос
Учени разгадаха мистерията на нестабилната магнитосфера на Луната
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята