Продажбите на луксозни автомобили в България продължават да са около 10% от всички на нови коли и през 2018 г., като сред тях има екзотични и скъпи модели на "Бугати", "Макларън", "Ламборгини", "Астън Мартин", "Ролс-Ройс" и други.
Това показват данните за регистрациите на превозни средства, разпространени от "Пътна полиция", цитирани от "Сега".
За година първа регистрация в страната е минало едно чисто ново "Бугати". Към момента единственият актуален модел на марката е "Широн", с цена около 5 млн. лева.
Иначе български номера през тази година са сложили един чисто нов "Ролс-Ройс" и 10 употребявани, като от марката в страната вече има 53 коли.
В регистрите присъства и едно ново "Ламборгини", с което общата бройка автомобили от този вид достига 57.
Два нови "Астън Мартин" и пет втора ръка са регистрирани в България през миналата година, като общият им брой е 26. Новите "Макларън"-и също са два, но няма данни колко са като цяло за страната.
Любимата марка супер спортни автомобили на българите с възможности остава "Ферари", като за година са внесени седем чисто нови и 18 употребявани, за да стигне общият брой 84.
Търсещите луксозна кола, която не се среща често, са купили също 11 нови и 35 втора ръка "Бентли" и те вече са 194.
През миналата година в България са регистрирани и четири нови коли "Тесла", като броят на хитовите е-мобили от марката у нас вече е 70.
Най-масово пък българите са купували през миналата година нов автомобил "Дачия" - 3666 бройки, следван от "Рено" с 3423.
При употребяваните автомобили лидер е "Фолксваген" с 30 516, следван от "Мерцедес" с 24 676.
319 639 са общо регистрираните пътни превозни средства през 2018 г., или с 13 218 повече от 2017 г. 42 238 са чисто новите, а 582 645 са свалени от регистрация.
67% от всички автомобили, регистрирани у нас през м.г., са на възраст над 10 г., или общо 194 376. 37 502 пък са колите, които са на възраст между 6 и 10 г., а тези до 5 г. - 13 493.
Общо в България има регистрирани над 3,66 млн. пътни превозни средства, или с 220 000 повече от 2017 г. Малко над 1,4 млн. от тях са на възраст повече от 20 години, а тези между 15 и 20 г. са малко над 1 млн.
Близо 774 хил. са автомобилите между 11 и 15 г., а почти 264 хил. са тези до 10 г. Едва 6% от колите са под 5 години - 221 412.
Най-масовият автомобил у нас е "Фолксваген" - 458 604 бройки. Следват го "Опел" и "Мерцедес" със съответно 356 915 и 285 469 коли.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Индексът Dow Jones премина границата от 52 000 пункта за първи път в историята
Ескрива от ЕЦБ: Проблемите с енергийните доставки ще продължат въпреки споразумението
Нужна ли е промяна в българската данъчна система?
Как се намалява потреблението на ток с видеонаблюдение
Renault и Thales ще произвеждат дронове камикадзе във Франция
Уорш е в капана между Тръмп и залозите на облигационния пазар за повишение на лихвите
Рецепта за коктейл еспресо мартини
Коли на бъдещето: С AI шофьорите общуват директно с автомобила
Какво се случва с мозъка ни, ако ядем по един банан всеки ден?
Рецепта за домашни сиренки с кисело мляко и сода
Мъж разказа за срещата си с Бог, докато е бил в клинична смърт
Мачовете по телевизията днес, 17 юни
В Милуоки все още не харесват офертата на Маями за Янис
Англия – Хърватия
Португалия – ДР Конго
От Макларън скочиха на ФИА заради гафа в Монако
Австрия – Йордания
Таро карта за 17 юни, сряда
Испанска лятна салата с хамон
5 мързеливи тренировки, докато сте на почивка
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Дневен хороскоп за 17 юни, сряда
Хубави промени за 6 зодии до края на юни
Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Гърция и Турция в нов спор за тръби към България
Дърветата ще поглъщат все по-малко въглерод в бъдеще
Сканиране на сърцето може да предскаже риска от рак години преди диагнозата
Ядрен часовник е използван за изучаване на свойствата на тъмната материя
Успешен старт за китайската ракета „Чанджън-3Б“ със сателит „Шъдзиен-31“
Astrobotic представи масивния лунен модул Griffin, който ще се отправи към Луната
Dragon на SpaceX се завърна натоварена с научни експерименти от МКС