В близките месеци в Германия ще се появи нов спътников канал за погребения, насочен към хората в преклонна възраст, които да могат да планират последното си сбогом, съобщи DW.
Инициатор на проекта е Немският съюз на погребалните бюра, който ще го реализира с телевизията Eos-TV. Каналът ще върти репортажи с погребални церемонии, кадри с най-живописните гробища на страната, както и ще излъчва телевизионни некролози и други подходящи сюжети.
Целта на проекта е да се свали табуто от темата със смъртта, което според основателите на ТВ-канала е широко разпространено сред германците.
В резултат на това възрастните хора и техните близки се оказват неподготвени в часа на смъртта, което създава морални и организационни проблеми, смятат инициаторите.
Основният източник за финансиране на канала ще са излъчваните некролози. Традиционната реклама ще е вторият начин за приходи, като ще се отдели особено внимание на лансирането на стоки и услуги, насочени към възрастни хора.
Такива ще са домовете за възрастни хора, застраховки живот и др. Създателите на телевизионния канал подчертават, че целта им не е комерсиална, а да се окаже поддръжка на възрастното население на Германия, чийто брой расте с всяка изминала година.
Работата на канала ще се следи от съвет по етиката, който ще дава препоръки по предлаганите от екипа теми и сюжети за излъчване.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Ja, ja. Германци се забавляват с погребална телевизия.
В близките месеци в Германия ще се появи нов спътников канал за погребения, насочен към хората в преклонна възраст, които да могат да планират последното си сбогом
21.06.2007 | 16:20 ч. Обновена: 10.05.2025 | 02:46 ч.
27

Новини
-
Макрон пристигна във Виетнам
-
НАТО търси място за Зеленски на срещата на върха в Хага
-
10 ефекта от липсата на романтика във връзката
-
Унгарският опозиционен лидер, който тръгна пеша към Румъния, пристигна
-
Труповете на петима скиори бяха открити в Швейцария
-
Германски изселници: България е много красива, но тук трябва да правиш доста компромиси
-
Актьорът Станислав Яневски от "Хари Потър" е бил откаран по спешност в болница
-
Войната ще приключи до юли, но Украйна върви към грузински сценарий
-
САЩ обмислят изтеглянето на хиляди войници от Южна Корея
-
Македонските патриоти не искат обща история с България, но има налагане на такава със Сърбия
-
Войната ще приключи до юли, но Украйна върви към грузински сценарий
-
Биков: След влизането в еврозоната цените в Хърватия скочиха, но и доходите също
-
Загубите от стачката в София са поне за 45 млн. лв., тях кой ще ги плати?
-
Нито Пражка пролет, нито ГУЛАГ: Ето как Русия на Путин пренаписва историята, за да оправдае войните си
-
Германски изселници: България е много красива, но тук трябва да правиш доста компромиси
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата