IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Дортмунд иска да зачеркне клаузата в договора на Ройс

Борусия увеличава заплатата на острието с 1.5 милиона евро на сезон

Дортмунд иска да зачеркне клаузата в договора на Ройс

Вицешампионът на Германия и Европа Борусия Дортмунд ще се опита да зачеркне клаузата за откупуване, заложена в договора на Марко Ройс, пише вестник "Билд".

За целта ръководството на "жълто-черните" ще увеличи заплатата на футболиста с 1.5 милиона евро на сезон. В момента крилото прибира по 4.5 милиона евро годишно.

Договорът на 24-годишния Марко Ройс с Борусия е до лятото на 2017 година, но от 2015 година влиза в сила клауза, според която той може да бъде откупен за 35 милиона евро.

Според медиите в Германия най-голям интерес към футболиста има от Манчестър Сити, Арсенал и Барселона.

През този сезон Марко Ройс има гол и асистенция в Шампионската лига, а в Бундеслигата е записал 6 попадения и 5 асистенции на сметката си.

Още спортни новини четете в Gol.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Спорт
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата