Новият селекционер на България Ивайло Петев призна, че е отказал сериозни оферти, за да поеме "трикольорите". Днес той бе официално представен като наследник на Любо Пенев.
"Първо, искам да благодаря на членовете на Изпълкома и на г-н Михайлов за оказаното ми доверие. За мен е голяма чест да бъда национален селекционер на нашата родина. Ще направим всичко възможно, за да измъкнем максимума от точки от тази квалификации и да изградим наш стил, който да радва всички", започва своето изложение Петев.
Той представи и своя екип - помощник треньор ще бъде Алекси Желязков, треньор на вратарите - Любо Шейтанов, лекар е д-р Валентин Великов, а кондициционен треньор - Роко Перота.
"Ние се познаваме доста добре, в клубовете за мен винаги целта е била първото място. Ще гледаме нещата мач за мач и ще се опитаме да направим всичко възможно, за да извлечем от всеки двубой максимума.
Тези, които са в моментно най-добро състояние – те ще участват. Всеки може да бъде част от националния отбор", отсече новият треньор.
По думите му определяща ще бъде моментната форма при избора на футболисти. "Националният отбор е нещо велико и е дълг към държавата. Който дойде, трябва да дава повече от 100 процента. Това е, което искаме всички ние", поиска Петев.
Той не пожела да уточни, на кои отбори е отказал, за да поеме националния отбор. "Имаше доста сериозни оферти. Предизвикателството е доста голямо и смятам, че съм избрал най-доброто и се хвърлям в дълбоката вода".
"Ще направим всичко възможно да анализираме отбора на Италия. Аз им гледах съвсем случайно последния мач срещу Хърватия. Има доста време и ще се подготвим по най-добрия начин за този мач.
Сами ще станете свидетели какво ще се случи. Има първенства, в които няма зимна пауза и ще направя всичко възможно да проследя отблизо играта на тези футболисти, които и в момента играят“, завърши Ивайло Петев.
Още новини от родния футбол четете в Gol.bg

Кризата в Персийския залив отново помрачи търговията на Wall Street
Европейски авиокомпании: Високите цени на горивата ще оскъпят полетите
Кадър на деня за 19 март
Парламентът забрани промени в структурата на "Български енергиен холдинг"
Безос търси 100 млрд. долара за налагане на изкуствения интелект в производството
Д. Георгиев: Пазарът на акции у нас поскъпна твърде бързо и е нормално да видим корекция
Умора от срещите: Как да възстановим радостта от запознанствата
Нетаняху: Израел и САЩ "защитават целия свят" в кампанията срещу Иран
Защо някои електромобили трябва да се зареждат до 100%?
Вселената изпраща подарък на четири зодии на 20 март
Късна емисия
Опасно време в Гърция: Гръмотевични бури и студ в южната ни съседка
Спортът по телевизията днес, 20 март
Олимпиакос се поизмъчи, но се справи с Баскония
Белгиец надви Григор Димитров на Мастърса в Маями
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Секси певица се показа с Меси в леглото + СНИМКИ
Милица Дабович
Таро карта за 20 март, петък
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Билки, полезни за сърцето: как действат
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Защо употребяваните коли в САЩ са в пъти по-eвтини, отколкото в Европа?
Община Варна участва в работна среща на туристическия сектор в Белоградчик
Гимназисти от Варна гледаха интервю с жена, осъдена за разпространение на дрога
НАП Варна участва във форум "Кариери" 2026 на Икономическия университет
Вълна от проблеми за шофьорите на дизел
Лудогорец "удави" Спартак на "Коритото"
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“