12-годишният Гого Димитров, който в момента е начело в първенството на Острова в “Мини Х30”, от седмица е ухажван от автомобилен скаут от Италия, пристигнал на пистата “Ким Болтън”, за да наблюдава специално ездата на българчето. Това е третият старт от втория сезон на хлапето в надпреварата за 2017 г., пише в. "168 часа".
“За съжаление Гого завърши 6-ти", с видимо голяма доза разочарование обяснява баща му Георги.
"Иначе скаутът, който е шотландец и живее в Италия Калъм Макгрегър, се появи в края на състезанието и имахме неофициален разговор”, допълни той.
Така класиралият се шести в края на миналата година в по-ниския клас български състезател се оказва едновременно в полезрението на трима топ мениджъри от спорта.
“Да, но ние виждаме у Джорджи нещо, което другите не могат да видят”, обяснява Макгрегър от екипа на “Енерджи картс”, известен с това, че менажира от ранна възраст деца, които после насочва към автомобилния спорт. Така 14-годишното българче, което е топпилотът на "Фюжън Моторспорт”, селектиран лично от боса му Дан Хейзълууд, е и в мениджмънта на един от най-известните британски пистови състезатели - Анди Приалу.
“Доста комплицирана ситуация, защото за Хейзълууд той е важен състезател в отбора, Приалу го смята за свой фаворит, а сега и предложението от “Енерджи”, обяснява бащата. Понеже спортната кариера на Гого е на преден план, Георги Димитров- старши не само не споменава за сериозните промени – личен бизнес, дома в Лондон, училище, които биха настъпили, но дори и не ги мисли, ако трябва да се предпочете слънчева Италия и “Енерджи”.
През трите години в този спорт на пистите Георги Димитров-старши е всичко за своя син. Той е мениджър, той е и механик, той е дори и масажистът, кой да разпусне стегнатото от ездата тялото на детето си.
Както става в такива случаи, Гого няма представа какво е картинг състезанието до момента, в който на почивка в Корфу не сяда за кратко в един атракцион. След това, както е с повечето деца, заразата на скоростта и бензина става нелечима.
„Трябваше да чета много, часове прекарвах пред компютъра, за да се уча как да работя с машината на Гого - обяснява бащата. – Ние сме единствените в шампионата, които разчитаме само на себе си”
Това става скоро след като фамилията се мести на Острова и купуват първия карт на детето.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Дъщерно дружество на Volkswagen е заплашено от несъстоятелност
Американски инвеститор се превърна във втория по големина преработвател на петрол в Германия
Има четирима ранени при среднощните руски удари по Киев
Зеленски за първи път посещава Сърбия на фона на отслабващото руско влияние в Белград
Германски стартъп разработва дрехи, които възпрепятстват AI камерите за наблюдение
Фед трябва да започне да се вслушва в мнението на обикновените хора
Ще промени ли това София? Български учен показа как сградите влияят на въздуха
Главчев отрече да проверява собствената си работа като служебен премиер
Рецепта за пълнени тиквички с кайма и ориз
Какво знаем за езика на птиците и поведението им в природата
Лекарска забрана да играе: Майкон вече тревожи Левски
Асен Митков стресна левскарите с признание
Лазаретът "управлява" трансферите в Левски
Само Стойчо Младенов остана пред Христо Янев
Вкарал за Левски в Шампионската лига спира с футбола
Барса засилва капитан в Ливърпул, за да има пари за Родри
Любовен хороскоп за 10 - 16 август
Енергийна салата с пилешко и киноа
5 рецепти за домашни еко препарати за почистване
Етерични масла срещу хлебарки
Нумерологична прогноза за 8 август
Италианска бисквитена торта с маскарпоне
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Фестивал на етносите завладява Варна днес и утре
30 души са пострадали при катастрофи у нас за последните 24 часа
Нивото на Дунав продължава да спада
Варненката Тея Николова: Ще покажа най-доброто на европейското по плуване в Париж
Пьотр Нестеров е на полуфинал на турнира в Пловдив
От ПСС излязоха с няколко препоръки към туристите в планината