Реал М тръгна с 2:0 в Примера при Лопес Каро

Хуан Рамон Лопес Каро дебютира с победа начело на Реал М в Примера дивисион. Столичани надвиха Малага с 2:0. Барселона пък взе 11-ата си поредна победа след 2:1 над Севиля.
12 дек 2005 10:37,
Футболистите на Реал М ликуват след 2-ия гол във вратата на Малага.

Новият треньор на Реал М Хуан Рамон Лопес Каро започна по най-добрия начин кариерата си в Примера дивисион като треньор на Кралския клуб. Под негово ръководство столичани надвиха Малага с 2:0 като гости и се изкачиха на 3-о място в класирането.

Каро, който замени Вандерлей Люксембурго миналата неделя, започна със схема 4-5-1, като Серхио Рамос и Гути бяха опорни халфове, пред тях бяха Робиньо, Баптища и Зидан, а напред бе оставен самo Роналдо.

В началото гостите бяха доста притеснени и това позволи на андалусийците да имат предимство. Салва Байеста дори вкара гол с ръка тип Диего Марадона на Мондиал 86, но съдията Дауден Ибанес го отмени и му показа жълт картон.

В 34-ата минута Реал поведе, след като Зидан центрира от корнер и Серхио Рамос забоде топката с глава във вратата на Арнау. Рамос вкара подобен гол и срещу Олимпиакос в Шампионската лига през седмицата.

Това попадение стъписа домакините и само 4 минути по-късно Робиньо направи 2:0 с красиво изпълнение. Бразилецът, който отнесе доста критики за играта си напоследък, този път проби добре и с левия крак прати топката в левия горен ъгъл на вратата. Това бе неговият 3-и гол в Примера.

През втората част гостите затвориха играта и стигнаха до ценната победа, въпреки че на няколко пъти вратарят Икер Касияс трябваше да се намесва решително. “Много съм доволен и се гордея с футболистите си, защото те се бориха наистина много”, заяви щастливият Лопес Каро.

Барселона постигна 11-ата си поредна победа във всички турнири след като обърна с 2:1 Севиля. Така каталунците изравниха постижението си от преди почти 50 години, когато също имаха 11 поредни успеха.

Барселона – Севиля 2:1

В класирането води Барселона с 34 точки, пред Осасуна 34, Реал М 28, Виляреал, Депортиво Валенсия и Селта по 26 и др.