Байерн „вилня“ в Рим, размаза Лацио

Мачът от Шампионската лига завърши 4:1 за гостите
24 фев 2021 07:26, Елка Василева
4

Байерн Мюнхен размаза Лацио с 4:1 като гост в първи осминафинален двубой на Шампионската лига, игран на стадион "Олимпико".

Европейският и световен клубен първенец изигра изключително силно първо полувреме и тотално надигра своя противник. Най-добрият футболист в света за миналата година Роберт Левандовски откри резултата в деветата минута, а навършващият 18 години в петък Джамал Мусиала удвои. Лерой Сане мушна третия гол за своите малко преди паузата.

Веднага след почивката Франческо Ачерби си заби автогол и това очевидно успокои баварците, защото малко след това те позволиха на Хоакин Кореа да отбележи почетно попадение. Нивото на игра до края на мача обаче спадна осезаемо и затова не се стигна до други голове.

Очертаващият се като протоколен реванш е на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен на 17 март.