Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън

Българинът победи Иля Ивашка от Беларус с 6-3, 6-4, 6-4
6 юли 2023 22:20, Анисия Иванова
10

Григор Димитров достигна третия кръг на Уимбълдън за първи път от 2017 година насам, след като победи Иля Ивашка от Беларус с 6-3, 6-4, 6-4 във втория си мач от тазгодишното издание на надпреварата. След като вчера българският тенисист записа чист успех над японския квалификант Шо Шимабукуро, днес той стори същото срещу Ивашка, макар и победата му да дойде по-трудно.

Ивашка постигна ранен пробив в първия сет и поведе с 3-1, но след това Димитров влезе в серия от пет поредни гейма, за да вземе тази част. Във втория сет Григор реализира един пробив и бе стабилен на собствен сервис, за да стигне до 6-4. Третата част вървеше без пробиви до 3-3, когато първата ракета на България взе подаването на съперника си, но веднага след това изгуби предимството си. Все пак Димитров отново стигна до пробив за аванс от 5-4 и затвори мача на собствен сервис след малко над два часа игра. В заключителния гейм Димитров пропусна шест мачбола, преди да спечели мача.

По този начин Григор Димитров записа своята победа номер 81 в турнирите от Големия шлем и се класира за третия кръг на Уимбълдън. В събота той ще се изправи срещу американеца Франсис Тиафо, поставен под номер 10 в основната схема, в битка за място в осминафиналите. Това ще бъде четвърти мач между двамата, като до момента Григор води в баланса с 2-1. /БГНЕС