България на победа от Световното по волейбол

Днес от 18,00 ч. играем с тима на Португалия
21 авг 2005 14:11,
Българска радост. Снимки : fivb.org.

Българският национален отбор по волейбол победи Украйна с 3:1 (25:20, 24:26, 25:17, 25:21) и се доближи на една победа от класиране за световното първенство в Япония догодина. Мачът бе игран пред 4900 зрители във варненската зала Конгресна и продължи час и 48 минути.

Въпреки, че играха без Пламен Константинов, получил почивка от Мартин Стоев, нашите стояха изключително добре на игралното поле. „Лъвовете” позволиха отпускане само във втория гейм, който загубиха с 24:26 точки.

Най-резултатни от националите ни бяха Даниел Милушев и Матей Казийски, реализирали съответно 18 и 16 точки. Днес от 18,00 ч. играем с тима на Португалия, който също има две победи до момента, след като снощи надделя над Холандия с 3:1 гейма.