Българинът вкара при успеха с 3:1 над костариканския Алахуеленсе
18 юли 2013 14:37, Елка Василева
1
Бербатов отново показа класата си. Снимка: архив, Reuters

Фулъм постигна победа с 3:1 над костариканския Алахуеленсе в поредната контролна среща на тима от предсезонното турне в Коста Рика.

Българският нападател на тима Димитър Бербатов излезе като титуляр и бе в основата на успеха, след като вкара един от головете.

Първото полувреме на мача мина без попадения, но през втората част ситуацията бе съвсем различна.

В 62-ата минута Стив Сидуел вкара гол и откри резултата за Фулъм. Той засече с глава прекрасно центриране от корнер на Брайън Руис и не остави шансове на противниковия страж.

В 72-ата минута обаче домакините стигнаха до изравнително попадение, с което резултатът стана 1:1.

Гевара бе изведен със страхотен пас в наказателното поле на лондончани, след което с техничен удар реализира.

Точно седем минути след това Димитър Бербатов изведе Фулъм напред в резултата, изпълнявайки по изключително техничен начин дузпа. Така Берба бележи във втората поредна контрола на тима.

Крайното 3:1 в този мач бе оформено от Брайън Руис в 87-ата минута. Костариканецът наказа своя бивш отбор с удар от няколко метра.