Германия е световен шампион

Бундестимът победи с 1:0 Аржентина след златен гол на Марио Гьотце в продълженията
Обновена: 14 юли 2014 14:11 | 14 юли 2014 01:08,
279

Германия е новият световен шампион! Бундестимът триумфира, след като на финала на Мондиала в Бразилия победи с 1:0 Аржентина.

В герой за отбора се превърна влезлият като резерва Марио Гьотце, който вкара драматичен гол в продълженията на мача.

Преди това в редовното време резултатът бе 0:0, като и двата отбора имаха своите шансове. Германия доминираше през цялото време, но на няколко пъти Аржентина имаше възможности да вкара на контраатака.

Гонсало Игуаин обаче пропусна чисто положение в 20-та минута. В 45-та пък Хьоведес удари греда. Така се стигна до продължения, в които другата резерва на Германия - Андре Шюрле центрира точно към Гьотце, той си спря на гърди и с удар от воле преодоля Ромеро.

По този начин възпитаникът на Пеп Гуардиола в Байерн повтори подвига на Андрес Иниеста от преди 4 години, когато халфът вкара победен гол в продълженията за титлата на Испания над Холандия.

Така Германия спечели за четвърти път в историята си световната титла. С това тимът влезе в историята като първия европейски отбор, който печели титлата в Южна Америка.