Как да дезинфекцираме дома, когато сме под изолация?

Използвайте препарати, съдържащи белина
21 мар 2020 08:50, Дарена Найденова
9
Как да дезинфекцираме дома, когато сме под изолация?
Pixabay

Наскоро коронавирусът беше обявен за пандемия. Това означава, че той се е превърнал в заплаха за целия свят и всеки един континент има случаи на заразени. От Световната здравна организация ни обясниха как да си мием ръцете, кога е необходимо да носим маски и ръкавици и какво да правим, ако се появят симптоми на COVID-19.

Малко след това много хора попаднаха под карантина, което наложи строги ограничения в движението на хора и стоки. Населението на много държави беше посъветвано да си остане по домовете и, ако е възможно, да работи от вкъщи.

Ако все пак ви се наложи да излизате, когато се приберете у дома е хубаво да хвърлите дрехите си за пране и да дезинфекцирате обувките си. Перете на минимум 30 градуса, за да имате по-голям шанс да убиете микробите. Носете със себе си дезинфектанти или антибактериални кърпички, които да използвате след като се докоснете до мръсни повърхности.

Освен че трябва да се грижим за своята лична хигиена, трябва да помислим и за чистотата на дома си. Независимо дали работите от вкъщи, или се прибирате само вечер, трябва да почиствате добре повърхностите у дома.

Ето няколко начина, по които може да дезинфекцирате дома си:

1. Използвайте антибактериални кърпички

Помислете колко пъти на ден докосвате някои повърхности. Тук включваме брави, мивки, дръжката на хладилника, дистанционното на телевизора. Там се задържат ужасно много микроби, които навлизат във вашия организъм при всяко докосване.

Едва ли след всяко пипане на дистанционното бягате да си измиете ръцете. Затова експерти съветват да дезинфекцирате тези повърхности с антибактериални кърпички. Добре е да го правите 1-2 пъти на ден, за да премахнете микробите.

Ако имате болен човек у дома, тази дезинфекция трябва да е по-честа. След като избършете повърхността, оставете я да изсъхне, за да може дори и най-упоритите бактерии да бъдат премахнати.

2. Дезинфекциращ спрей

За дивана и килима, които не могат да бъдат избърсани с антибактериални кърпички, може да използвате дезинфекциращ спрей, за да убиете невидимите микроби. Добре е да напръскате цялата повърхност и да я оставите да изсъхне напълно преди отново да ходите или да седнете на нея.

Може също така да използвате дезинфекциращия спрей за матраци, плотове и маси. Ако нямате антибактериални кърпички, може да използвате спрея като го впръскате в суха кърпа и след това минете бравите, дистанционното и мивката.

3. Използвайте препарати, съдържащи белина

През деня стъпваме къде ли не и всичко това остава по обувките ни. Ние може и да не ги забелязваме, но микробите са там. Затова е препоръчително да се събуете преди да влезете у дома и да оставите обувките си навън.

Още съвети за дезинфекцията на дома четете в Tialoto.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


9
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
8
1
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
Явно населението на Европа и особенно на Запада са разглезени от имане и сега не знаят какво да правят. Другите народи са бедни и борбени с всяка зараза, но ние не.
7
2
 
4
 
! Отговори
Рентген преди 4 години
Сложете слабрадиоактивен източник във всяка стая, без да казвате на комшиите.Като се приберете след 30 до 150 години, всичко ще е стерилно.
6
3
 
9
 
! Отговори
Доктор Хаус преди 4 години
И къде ги тези антибактериални спрейове - никъде ! Маски , спирт също ! Говорите само неадекватни неща !
5
1
 
6
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
В Доместос-а също има белина но има и силен ароматизатор, вид парфюм за да не личи белината.
4
1
 
23
 
! Отговори
Отвратен преди 4 години
Подсъдно неграмотни сте!Хлорът, който се отделя при използването на Белина е силно отровен газ и неминуемо води до възпаление на белия дроб и имуносупресия. Самото му използване (особено прекомерното такова) в затворени помещения носи голям риск, да не говорим за това, че понижава имунитета ни и ни прави по-уязвими за вирусите.И започнете да правите разлика между микроби, бактерии и вируси!
3
3
 
14
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
Никой не мие улиците в София! Измийте улиците! Адски прах е по улиците
2
1
 
14
 
! Отговори
читател преди 4 години
Микроби, бактерии, а за вируси - нито ред в статията. Чукча ли е писала статията?
1
1
 
13
 
! Отговори
39496 преди 4 години
Хбаво е такива препоръки да са придружени от цените на продуктите преди заразата. и като ги намеря на по-високи цени в магазина, ще подам сигнал мародерът да бъде санкциониран според правилата на извънредното положение.

Спонсорирани публикации