Франция излъга Англия с 2:1 в невероятно шоу, Хари Кейн закопа "Трите лъва"

"Петлите" спечелиха големия мач и са на 1/2-финал на Мондиал 2022
Обновена: 10 дек 2022 23:08 | 10 дек 2022 23:03, Анисия Иванова
100

Мач, достоен за финал! Англия и Франция изиграха зашеметяваща среща помежду си от 1/4-финалите на Мондиал 2022, в която "Петлите" ликуваха с 2:1.

Още в началото Орелиен Чуамени откри резултата, а след това пропуските пред Юго Лорис се заредиха един след друг. В началото на второто полувреме Хари Кейн изравни от дузпа, след което и двата отбора имаха отлични шансове да поведат.

Но късметът се усмихна на настоящия световен шампион. С 4-ия си гол в турнира Оливие Жиру даде преднина на Франция и само няколко минути по-късно драмата стана пълна. Кейн изпусна втората дузпа за Англия в мача и това се оказа фатално за "Трите лъва".

В спор за място на финала Франция среща сензацията Мароко, който елиминира Испания и Португалия. Другият 1/2-финал на Мондиал 2022 противопоставя Хърватия и Аржентина.

Това беше 32-ри мач между Франция и Англия, като предимството е на страната на островитяните – 17 победи, 9 загуби и 5 равенства. Но 10 от успехите на "Трите лъва" са преди 1950 г.