Кои са медицинските сестри, спасили живота на Борис Джонсън?

Той благодари специално на Луис от Португалия и Джени от Нова Зеландия
13 апр 2020 18:00, Нели Христова
57
Кои са медицинските сестри, спасили живота на Борис Джонсън?
Снимка: БГНЕС

Две специални имена спомена Борис Джонсън в първото си обръщение към нацията, след като излезе от болницата, където се лекуваше от COVID-19. Луис от Португалия и Джени от Нова Зеландия - двамата медици, които стояли 48 часа до него, опитвайки се да спасят живота му.

"Джени е нашият герой също!", заяви семейството на Джени, които не скриха, че са "невероятно горди" със своята "прекрасна дъщеря".

Още по темата

Преди 8 години 35-годишната Джени МакДжий от Нова Зеландия започва работа във Великобритания. Тя се мести от Мелбърн, където в продължение на 6 години получава своята специализация в интензивното отделение. Джени иска да стане сестра още през 2002 година, когато завършва колежа Verdon. Нейните учители там я описват като смирена ученичка, с голямо сърце.

Когато премиерът на страната е поверен именно на нейните грижи, тя не казва на никого. Сега, когато чува похвалите му, се изчервява и спокойно заявава, че "просто си е вършила работата".

След дългите смени край болничното легло на Борис Джонсън, Джени си почива за кратко и се връща отново на работа. Преди поредният ден в болницата, с нея говори майка й Карълайн.

"Чувствам се изключително горда, разбира се. Но през годините тя много пъти се е грижила за различни хора и винаги е полагала нужните грижи, независимо кой е на болничното легло. Просто е невероятно, че тя, а и всяка друга сестра, може да прави това в продължение на 12 часа - да стои и да гледа пациент и да се справя с всичките бутони на машините, за да го поддържа жив", казва Карълайн МакДжий пред Television New Zealand.

"Преди сме си говорили, че работата й се изразява главно в това, да се грижи за болни в критично състояние. Когато чухме, че премиерът Борис Джонсън е в интензивното, предположихме, че нашата Джени ще попадне на него и той ще получи същата грижа, която получил всеки пациент от нея преди седмица или ще получи на следващия ден. Много се гордеем с нея", казва баща й Майк.

"Тя е много скромна, а сега отново е на работа за нощна смяна. Джени ми каза, че просто се чувства много доволна от факта, че всички, които работят в NHS са получили нужното признание за невероятната работа, която вършат. Тя просто си върши работата. За това е обучена - да помага на онези, които имат нужда от помощ. Медиците са специални хора", споделя брат й Роб.

Луис пък получи благодарности лично от президента на Португалия Марселу ди Соуза. Луис е роден в Авиеро, само на 30 мили от Порто. Специализацията си получава в Лисабон, а през 2014 година заминава за Великобритания. Първо работи в болница в Лутън, като там се грижи за пациенти преди и след операция. По-късно се мести в Лондон, където започва работа в интензивното отделение. 

Неговият братовчед, който работи като пожарникар, заявява, че е много горд с Луис.

"Знаех, че работи като медицинска сестра в Лондон, но нямах идея, че се грижи за Борис Джонсън. Това бе голяма изненада за мен", казва Иво Питарма.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


57
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
4
5
 
6
 
! Отговори
въпроси, въпроси.. преди 4 години
А сигурно лекарите са били от Германия и Китай,нищо не се чу за тях.А бе ,защо не обяснят защо *** като мухи в ЮК , най-много умрели спрямо оздравелите. И Борис Джонсън да каже пак ,какво мисли за стадния имунитет.
3
7
 
10
 
! Отговори
Мунчо преди 4 години
Този ВЪОБЩЕ не беше полен- всичко е театър!
2
6
 
11
 
! Отговори
Мунчо преди 4 години
Този ВЪОБЩЕ не беше полен- всичко е театър!
1
5
 
16
 
! Отговори
Хаха преди 4 години
Едната е португалка. Заради такива като нея хората гласуваха за брекзит. Такива не са желани там. Така каза Боджо и обеща да изпълни желанието на хората.