СЗО: Разпространението на коронавирусните не е спряло

Заболеваемостта по света е спаднала с 12%
16 юни 2021 23:00, Ния Христова
35
СЗО: Разпространението на коронавирусните не е спряло
Снимка: БГНЕС
През миналата седмица в света са регистрирани над 2,6 милиона нови случая на заразени с коронавирус и над 72 хиляди смъртни случая. В сравнение с предходните седем дни, заболеваемостта е намаляла с 12%, а смъртността - с 2%, съобщи Световната здравна организация (СЗО).
 
Най-много случаи на заразени за една седмица са отчетени в Индия - повече от 630 хиляди, предава ТАСС.
 
"Общият брой на новите случаи на заболявания и смърт продължава да намалява: през седмицата от 7 до 13 юни има съобщения за над 2,6 милиона заразени и над 73 хиляди смъртни случая, което е съответно с 12% и 2% по-малко в сравнение до предходната седмица", заявиха от СЗО в своя епидемиологичен бюлетин.
 
През седмицата в света са регистрирани 2 655 782 нови инфекции и 72 528 смъртни случая. Към 13 юни има общо 175 333 154 инфекции и 3 793 230 смъртни случая от началото на пандемията.
 
Заболеваемостта е намаляла миналата седмица в пет от шест региона на СЗО, включително Югоизточна Азия (27%) и Европа (13%), докато растеж е регистриран в Африка (44%). Смъртността се е увеличила в Африка (с 20%) и Югоизточна Азия (с 12%), но е намаляла, в Европа (със 17%) и Америка (със 7%).
 
В Европа за седем дни са заразени над 332 хил. души и са починали над 7 хил. В Америка са регистрирани над 1,1 милиона нови инфекции и над 31 хиляди смъртни случая. В Югоизточна Азия лекарите установиха повече от 763 хиляди заразени, над 26 хиляди души починаха. В Индия броят на заразените хора се е увеличил с повече от 630 хил. за седмица.
 
Следват Бразилия (над 454 хил. нови случая), Аржентина (над 177 хил.), Колумбия (над 176 хил.), САЩ (над 105 хил.), Русия (над 82 хил.), Иран (над 59 хил.), Индонезия (над 55 хил.), Чили (над 48 хил.), Южна Африка (над 47 хил.) Великобритания (над 46 хил.) И Турция (над 42 хил.), информира "Фокус".
 
Според данните на СЗО, разпространението на коронавирусните щамове все още не е спряло, класифицирани като "варианти на безпокойство" (VOC). По-специално, щамът Alpha, открит през септември 2020 г. във Великобритания, присъства в 172 държави, седмица по-рано имаше 11 по-малко. Вариантът Гама, който беше идентифициран през септември в Бразилия, разшири своята география от 64 на 68 държави за седем дни. На свой ред щамът Delta, който е известен на специалистите от октомври 2020 г. след откриването му в Индия, проникна в шест нови държави за една седмица и в момента броят им достигна 80.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


35
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
9
2
 
9
 
! Отговори
Не така преди 2 години
Мисля, че е редно да изключат някои страни от статистиката по ред причини! В Индия на практика няма и никога не е имало масово здравеопазване. Държава, която е допуснала народа масово да гладува и умира от какво ли не. Там липсват образование, икономика, здравеопазване. По каква логика трябва да приемаме информацията за ковид идваща от там. Надали има и капчица достоверност...
8
13
 
14
 
! Отговори
зелен чорапогащник преди 2 години
стига с тая корона бе , няма такова нещо , само лъжете !
7
8
 
29
 
! Отговори
Нане преди 2 години
Бай тръмпи, ако беше останал на власт,досега да ги е приключил тия сатанисти...
6
17
 
16
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
До Анонимен 5 - що не се ваксинирате вече ковипсихарите и да се успокоите? И да престанете да гледате кой къде и как се бил "вацинирал"? Сложи си в твоето тяло и живей ефективно, ефикасно, безвредно защитен
5
6
 
12
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Защо не ваксинирате Африка и арабите? Сега лятото като се юрнат пак на тумби към Европа ще домъкнат всички щамове, че и някой нов - омега например. По-добре се съсредоточете в бедните райони и ги набодете тях!
4
3
 
24
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
АУУУ НЕ ДУМАЙ ама ВЕРНО ЛИ В ИНДИЯ е толкуу зле, че за един месец им паднаха със 75% активните случаи? Тоя мор не се издържа вече, болните стремително намаляват, как ще се оправяме?! Приказката се разпада на смрадливите си части! Нещо парагвайски щам това онова?
3
4
 
22
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
За отказа от ваксиниране вина има точно СЗО с нейното временно разрешение за ползване на т.н. ваксинационни препарати. Защото доверието в тях е разклатено, понеже СЗО не може да си сложи главата в торбата и да каже, че са действащи и безвредни. За това хората подписват съгласие, че те си носят отговорност ако се разболеят в резултат на ваксинацията, а не фирмата производител, държавата или СЗО!
2
1
 
31
 
! Отговори
въпрос към сзо преди 2 години
и какво стана с ваксините? освен че харчите милиарди на гърба на хората , какво друто свършихте?????
1
2
 
22
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Аре бегайте се вече с тоя вирус. Свърши се. И на тоя номер вече нема ви се вържеме.фаре гиррррр