Нигерия гледа към елиминациите след победа с 2:0 над Исландия

Ахмед Муса отбеляза и двата гола на Нигерия
Обновена: 22 юни 2018 21:54 | 22 юни 2018 21:54, Боряна Павлова
13

Нигерия победи Исландия с 2:0 в двубой от група D на световното първенство по футбол, игран на стадион "Волгоград Арена".

Двата отбора изиграха много скучно първо полувреме, в което островитяните поне създадоха няколко положения, докато африканците не отправиха нито един удар.

Още от самото начало на втората част обаче Нигерия натисна здраво и откри резултата в 49-ата минута чрез Ахмед Муса. Той си спря по чудесен начин топката във въздуха след центриране на Моузес и простреля съперника.

Четвърт час преди края на редовното време Муса реализира втория си гол след солова акция, а "суперорлите" продължаваха да натискат. Интригата беше на път да се завърне в 83-ата минута, но Гилфи Сигурдсон пропусна отсъдената в полза на отбора му дузпа.

Така Нигерия вече има три точки и заема второто място, докато Исландия е на трета позиция с една точка. В третия си мач нигерийците излизат срещу Аржентина в директен спор за излизане от групата, а исландците играят с Хърватия, който вече се класира за елиминациите.