Първа лига трепне! Божинов се завърна с гол

Ботев Враца завърши 1:1 като гост на Витоша Бистрица
Обновена: 14 сеп 2018 19:49 | 14 сеп 2018 19:48, Красимир Ангелов
38
Снимка: Булфото

Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. В двубой от осмия кръг от Първа лига бившият български национал се разписа в дебюта си за гостуващия Ботев Враца при равенството 1:1 срещу Витоша Бистрица в първа среща от осмия кръг в Първа професионална лига.

Бившият нападател на Ювентус и Манчестър Сити беше точен в 27-ата минута, когато от движение се разписа след подаване отляво на Петър Атанасов.

Витоша изравни само десет минути след това чрез Ивайло Лазаров, който се разписа с техничен удар след подаване на Даниел Кутев.

През втората част двата отбора пропуснаха възможности за гол. В 54-ата минута шут на Спас Георгиев не намери целта, докато десет минути след това Четин Садула също не успя да се разпише след центриране на Иван Вълчанов.

След това равенство Ботев има актив от 8 точки, докато Витоша е с две точки повече на осмо място в класирането. По-късно днес шампионът Лудогорец е домакин на Верея в друг двубой от кръга.