Нова загуба! Левски на колене пред Ботев Враца

Гостите с първа победа на "Герена" от 30 г. насам
51

Левски допусна ужасяваща загуба с 1:3 от Ботев Враца в двубой от 16-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Славиша Стоянович доминираха през по-голямата част на полувремето и заслужено поведоха след гол от дузпа на Давиде Мариани в 20-ата минута. Вездесъщият Валери Божинов обаче възстанови равенството 34-ата минута. Бившата голова машина на Левски също се разписа от наказателен удар.

През втората част кошмарът за "сините" започна с втори гол на Божинов, който дойде в най-неподходящия момент. Това сломи домакините и в края на срещата бяха нокаутирани от друг бивш футболист на 26-кратните шампиони - Валери Домовчийски. Така Ботев Враца постигна първа победа на "Герена" от 30 години насам.

Левски пък записа втора поредна загуба и остава на 3-ото място с актив от 34 точки, с 4 по-малко от втория ЦСКА. Врачани са девети с 21 пункта.