Лудогорец и ЦСКА завършиха 0:0 в голямото дерби

"Червените" изпуснаха три златни шанса да поведат
Обновена: 6 апр 2019 19:24 | 6 апр 2019 19:21, Анисия Иванова
16

Лудогорец и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в голямото дерби от 28-ия кръг на Първа лига, играно в Разград.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първото "червените" бяха по-добрият отбор на терена и до 17-ата минута изпуснаха три златни шанса да поведат. След почивката домакините взеха превес, но така и не успяха да преодолеят Витаутас Черниаускас. Това стори Клаудиу Кешерю в самия край, но голът беше отменен заради засада.

Така за втори път в своята история ЦСКА не загуби две поредни гостувания на Лудогорец, след като преди дни спечели с 1:0 за Купата на България. Първата подобна серия на "армейците" беше през 2017 г. и така те започват да се превръщат в черна котка за шампионите. Този път обаче гостите не допуснаха попадения и в двата сблъсъка.

След мача интригата за титлата се запази. Лудогорец остава с 3 точки пред столичани на върха, а Левски може да се доближи до фаворитите, ако утре победи Черно море във Варна.