Отново напред: Григор надигра Вердаско в Барселона

Не му бе лесно, загуби втория сет
Обновена: 24 апр 2019 22:00 | 24 апр 2019 22:00, Петя Славова
36
Снимка: Gol.bg

Григор Димитров започна с победа участието си на АТР 500 турнира в Барселона. Най-добрият български тенисист победи опитния Фернандо Вердаско от домакините с 6:2, 6:7(4), 6:3 за място в трети кръг, предаде Gol.bg.

Така в следващата фаза Гришо ще играе срещу №81 в ранглистата Николас Джари от Чили. Двамата нямат официални срещи помежду си. Двубоят между Димитров и Джари е поставен като втори на корт "Мануел Орантес" в Барселона за четвъртък.

Преди това от 12,00 часа ще играят Данил Медведев и Макензи Макдоналд, пише tennis.bg. Победителите от тези два мача ще играят един срещу друг в 1/4 финалите. През миналата година Григор достигна четвъртфиналите на този турнир и сега защитава 90 точки за ранглистата.