Ансамбълът ни със сребърен медал от многобоя в Минск

Джудистът Ивайло Иванов също спечели сребърен медал
Обновена: 23 юни 2019 21:42 | 23 юни 2019 20:45, Красимир Ангелов
4
Снимка: БОК, Костадин Андонов

Ансамбълът на България спечели сребърен медал в многобоя на Европейските игри в Минск. Нашите момичета бяха победени само с 50 хилядни от представителките на домакините от Беларус. Трети в многобоя е ансамбълът на Русия.

В съчетанието с 5 топки нашите спечелиха сребърен медал, а на обръч и бухалки се класираха на трето място. Нашите, които играха в състав Ерика Зафирова, Лаура Тратс, Мадлен Радуканова, Симона Дянкова и Стефани Кирякова, получиха 26.800 за съчетанието с 5 топки и 25.750 за съчетанието с обръчи и бухалки.

Шампионки станаха гимнастичките от Беларус, които завършиха на върха с резултат от 52,600 точки. Трети е отборът на Русия, който остана с резултат 51,700 точки. Рускините получиха резултат от 27,300 точки, а в съчетанието с обръчи и бухалки бяха оценени 24,400 точки.

Браво! Катрин Тасева със сребро и бронз в Минск

Джудистът Ивайло Иванов пък загуби финала в категория до 81 килограма на турнира по джудо на Европейските игри в Минск.

Българинът отстъпи в мача за златния медал на белгиеца Матиас Кас. Иванов бе равностоен, но малко преди края белгиецът реализира"уадзари" и завоюва златото.

Преди това българският състезател достигна до финала след четири последователни победи.
Турнирът по джудо в Минск е със статут на европейско първенство.

Последният български участник в турнира по джудо - Даниел Дичев, ще се състезава утре в категория до 100 килограма.