Байерн с исторически обрат срещу Дортмунд

Левандовски изригна с хеттрик, кой къде е в класирането?
8

Байерн Мюнхен обърна Борусия Дортмунд от 0:2 до 4:2 в дербито на 24-ия кръг в германската Бундеслига, състояло се на стадион "Алианц Арена".

"Жълто-черните" предложиха истински футболен блицкриг до деветата минута, когато головата им машина Ерлинг Халанд матира Мануел Нойер за втори път, а играта на шампионите изобщо не се получаваше.

Роберт Левандовски обаче показа защо е Футболист №1 в света и защо съвсем скоро ще стане голмайстор №2 в историята на Бундеслигата.

Полякът изравни до почивката, заковавайки шампионатните си попадения през кампанията на кота 30. Така той се доближи само на десет гола от половинвековния рекорд на Герд Мюлер.