Румяна Нейкова ни разплака! Първо олимпийско злато на Игрите в Пекин
16 авг 2008 10:48,
69
Румяна донесе първо злато на България от Пекин. Снимка: БГНЕС

Най-добрата българска състезателко по гребане Румяна Нейкова спечели своята дълго чакана олимпийска титла.

След като несправедливостта я лиши от титлата в Сидни преди осем години, сега Нейкова бе безапелационна на финала в коронната си дициплина скиф на Олимпийските игри в Пекин.

На финала тя отвя основната си съперничка Екатерина Карстен от Беларус, която остана трета, и спечели финала с време 7.22.34 мин.

Така Румяна вече има пълен комплект медали от Олимпийски игри след среброто от Сидни и бронза от Атина 2004 г.

Това е и първият златен медал за България на Игрите в Пекин.

69
8
0

1

bg.post преди 15 години
Браво на момичето. В България се раждат добри спортисти, даже и без спортни бази.
7
0

1

ЕМИЛИЯ преди 15 години
Наистина се разплаках от вълнението И щастието,което изпитах когато следях Руми как финишира.Тя вдигна и нашето смачкано самочувствие на спортна нация.Огромно БЛАГОДАРЯ РУМИ