Нюкасъл елиминира Нотингам след драма със седем гола

"Свраките" надвиха тима на Стив Макларън с 4:3 и преминаха в 3-ия кръг на "Карлинг Къп"
Обновена: 21 сеп 2011 09:21 | 21 сеп 2011 09:21, Красимир Ангелов
1
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Нюкасъл Юнайтед успя да премине 3-ия кръг на Карлинг Къп след невероятна драма срещу Нотингам Форест.

"Свраките" спечелиха гостуването си на своя противник с 4:3 след продължения. Двубоят завърши 2:2 в редовното време, но двата отбора успяха да си вкарат още попадения в рамките на добавените две по 15 минути продължения.

Гостите от Нюкасъл първи поведоха в резултата чрез датския национал Петер Льовенкрандс, който се разписа в 39-ата минута.

В началото на втората част обаче Финдли изравни, но в 60-ата минута Льовенкрандс вкара втория си гол в мача, този път от дузпа, и отново даде аванс на "свраките".

В 66-ата минута обаче домакините обаче отново се върнаха в мача след попадение на Мат Дербишър. До края на редовното време не се стигна до нови голове и в крайна сметка двата тима бяха принудени да решат спора след продължения.

В третата минута от първото 15-минутно продължение Нюкасъл поведе с 3:2 след гол на Дани Симпсън, но в 113-ата минута домакините изравниха чрез Туджай.

Все пак обаче гостите успяха да стигнат до крайния успех в срещата чрез Фабрицио Колочини, който се разписа в последната минута от продълженията.