Ливърпул отнесе Брайтън и е на 1/4-финал за ФА Къп

"Мърсисайдци" разбиха опонента си с 6:1, гостите си вкараха три автогола
19 фев 2012 21:00, Красимир Ангелов
4

Ливърпул премина 5-ия кръг на ФА Къп и се класира за 1/4-финалите на турнира, след като постигна домакинска победа над Брайтън с 6:1.

"Червените" показаха, че през този сезон са един от най-добрите турнирни отбори, след като демонстрираха добра игра и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Гостите си вкараха зашеметяващите три автогола, с което помогнаха на своя противник да стигне до победата в мача.

С две попадения в собствената си врата се отчете Лиъм Бридкът, който вкара в 44-ата и 71-ата минути. Люис Дънк също си отбеляза автогол в 74-ата минута.

Останалите попадения за Пул бяха реализиарни от Мартин Шкъртел, Анди Каръл и Луис Суарес съответно в 5-ата, 57-ата и 84-ата минути. За гостите почетният гол бе дело на Луа Луа в 17-ата минута.

За място на 1/2-финалите Пул ще спори срещу коравия отбор на Стоук Сити.