Волейболните ни "лъвове" отнесоха Пакистан

България отвя с 3:0 гейма гостите, утре е ред на Франция
Обновена: 9 юни 2012 07:43 | 8 юни 2012 22:05, Георги Пешев
45

България разнебити с 3:0 гейма Пакистан (25:17, 25:12, 25:21) в първия си мач от волейболната олимпийска квалификация в зала „Арена Армеец” и е на две крачки от Лондон.

"Лъвовете" не дадоха никакви шансове на пакистанците и пред 8 хиляди зрители записаха категорична победа преди утрешната решителна среща срещу Франция.

Националите ни започнаха здраво първия гейм и контролираха мача още в началото. Момчетата на Радо Стойчев стигнаха до първото техническо прекъсване при резултат 8:6.

Постепенно преднината бе увеличена, за да се стигне до 16:10 и 18:12 точки. В края българите спечелиха първия гейм с 25:17 точки.

8 000 по трибуните на зала „Арена Армеец” изказаха подкрепата си към Радостин Стойчев и издигнаха транспаранти срещу шефа на федерацията инж. Данчо Лазаров.

Във втория гейм българските "лъвове" показаха още по-силна игра и тотално смачкаха Пакистан.

Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:2 за България. Последва 13:5 и 16:6 за "лъвовете". В крайна сметка трикольорите затвориха частта с 25:12 точки.

Пакистан поведе в началото на третата част с 2:1. Валентин Братоев обаче изравни за 2:2 с технично пускане. Матей Казийски направи 5:3 след страхотна единична блокада.

Гостите изравниха при 5:5 след ас на Мухамад Исмаил. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на Пакистан.

Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за България след единична блокада на Валентин Братоев.

В края на мача "лъвовете" увеличиха своята преднина и в крайна сметка затвориха мача с 25:21 точки.