Младежите на България врътнаха домакинско 3:3 срещу Русия

"Лъвчетата" направиха добър мач
11 окт 2013 19:28, Петя Славова
3
Снимка: Булфото

Младежите на България врътнаха домакинско 3:3 срещу Русия в евроквалификация за класиране на Евро 2015. Мачът се игра на стадион "Берое" в Стара Загора.

Нашите момчета дори имаха шанс при повече късмет да победят. Руснаците поведоха чрез Безелюк в 7-ата минута, но с попадения на Велков и Чочев в 13-ата и 37-ата минути нашите обърнаха.

Руснаците обаче обърнаха нещата в своя полза след голове на Безелюк и Козлов в 56-ата и 63-ата минути. За крайното 3:3 точен бе Колев в 66-ата минута.

Гостите останаха с човек по-малко в 85-ата минута, когато заради втори жълт картон бе изгонен Емелянов, но това не помогна на нашите.

След срещата България е 3-ата в Група "2" с актив от 7 точки, а Русия е лидер с 9 точки.

Срещата започна равностойно, като в 6-ата минута Васев пробва удар от 20 метра, но топката излезе в аут.

За съжаление на нашите момчета руснаците първи откриха резултата, при това секунди след шута на Васев.

В 7-ата минута Безелюк бе изведен зад защитата на българския тим и с хубав удар, с левия крак, реализира от близо 18 метра.

Реакцията на нашите не закъсня и те изравниха шест минути по-късно. Стефан Велков засече прекрасно центриране на Васев и с глава не остави шансове на противниковия вратар. Така резултатът бе изравнен.

След изравнителното попадение руснаците понатиснаха нашите момчета, но България въпреки това можеше да вкара втори гол.

Единсон Йорданов излезе на добра позиция в наказателното поле, но стреля доста неточно в 25-ата минута.

Характерът на "Лъвовете" обаче им позволи да стигнат до пълен обрат след гол на Ивайло Чочев в 47-ата минута.

Халфът на ЦСКА отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, като прати топката в левия ъгъл на вратата. Това е негов трети гол с фланелката на националния тим.

Нашите натиснаха противника до края на полувремето, но не стигнаха до нови попадения.

Руснаците обаче изравниха малко след началото на второто полувреме, като Безелюк реализира в 56-ата минута.

Той се възползва от изключителна грешна на Мунин, който опита да върне на Китанов доста слабо. Нападателят пресече топката и останал сам срещу вратаря не пропусна.

В 63-ата минута руснаците обърнаха чрез Козлов. Острието се освободи от бранител на България, след което отправи силен удар към десния ъгъл и реализира.

България не се предаде и изравни чрез Колев в 66-ата минута. Той се разписа с глава, засичайки центриране след статично положение.

Гостите останаха с човек по-малко, след като в 85-ата минута Емелянов получи втори жълт и червен картон заради нарушение срещу Колев. До края нямаше повече голове.