"Орлите" от Лудогорец прелетяха в следващата фаза на Лига Европа

Разградчани завършиха 1:1 с Черноморец Одеса
32

Лудогорец завърши 1:1 с Черноморец Одеса и се класира в следващата фаза на Лига Европа. Точен за българите в мача на националния стадион "Васил Левски" бе Кишада, а попадението за гостите вкара Гай.

С това равенство българите със сигурност ще заемат едно от първите две места в групата си, дори и да загубят оставащите си два мача - гостуване на Динамо Загреб и домакинство на ПСВ Айндховен.

Първото полувреме не предложи особени футболни достойнства, като на терена преобладаваха основно здравата битка и многоходовите разигравания в средата на терена, головите опасности пък бяха рядкост.

В началото на второто полувреме българите избухнаха и успяха да вкарат, но след това допуснаха нелеп гол и позволиха на Черноморец да владее играта до края на мача.

За щастие не се стигна до ново попадение за гостите и така Лудогорец заслужено е в следващата фаза на турнира.