Левски завърши сезона с победа над Лудогорец

Единственото попадението в мача вкара Фабио Лима
Обновена: 26 май 2024 21:06 | 26 май 2024 20:17, Красимир Ангелов
10

Левски победи с 1:0 Лудогорец в двубой от последния кръг на първата шестица в Първа лига. Единственото попадението в мача вкара Фабио Лима (48).

Това бе първа победа за "сините" над разградчани от 7 години. За последно Левски се наложи над Лудогорец в шампионата с 1:0 на 13 август 2016 година с гол на Божидар Краев в 91-ата минута.

На вратата за Левски започна Николай Михайлов. Той изигра последния си мач със "синия" екип и бе заменен символично в 13-ата минута. Михайлов напусна терена със сълзи в очите, а играчите на двата тима направиха специален шпалир, с който да покажат уважение.

Треньорът Николай Костов и неговият щаб също напускат клуба, тъй като договорите им не бяха продължени.

В друг мач от тази вечер Черно море записа победа с 3:1 на Крумовград в последния кръг на първенството. Успеха е 17-ти за „моряците“ пред собствена публика, като тимът допусна само едно равенство във Варна срещу Локомотив Пловдив. Варненци завършват на второто място, докато Крумовград остава шести.