"Старата дама" приспа Дортмунд

Борусия падна изненадващо с 1:2 на свой терен от Херта
21 дек 2013 21:52, Елка Василева
1

Борусия Дортмунд падна с 1:2 от Херта в среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" поведоха в самото начало чрез Марко Ройс, който получи чудесен пас от капитана на отбора Себастиан Кел.

След това обаче младите защитници на домакините Дурм и Зар допуснаха непростими грешки и берлинчани стигнаха до пълен обрат след попаденията на Рамос и Алаги.

През второто полувреме темпото на игра бе по-ниско. Борусия бе доста безидеен и вратата на столичани не бе сериозно застрашена. Така Херта спечели за четвърти път в Дортмунд, като всяка една от победите е точно с този резултат.

Поражението остави Борусия на трето място в таблицата с 32 точки. Херта вече има 28 пункта на сметката си, влизайки в серия от три поредни шампионатни победи.