Челси се издъни срещу УБА

Двата отбора си врътнаха 1:1 на стадион "Хоутърнс"
Обновена: 12 фев 2014 10:19 | 12 фев 2014 10:17, Красимир Ангелов
1

Челси и УБА си врътнаха 1:1 на стадион "Хоутърнс" и си поделиха по точка в среща от 26-ия кръг на Висшата лига.

Така лондончани загубиха ценни точки в битката за шампионската титла, но все пак дръпнаха с две пред Арсенал на първото място. "Артилеристите" обаче имат мач с Манчестър Юнайтед и могат да станат отново лидери.

Челси поведе с гол на Бранислав Иванович в продължението на първото полувреме. Домакините от УБА си взеха напълно заслужено равенството в края чрез попадение на Виктор Аничебе.

"Сините" от Лондон контролираха събитията на терена почти през цялата среща, но в крайна сметка не успяха да вземат победата.

Футболистите на Жозе Моуриньо започнаха здраво мача, създадоха още в началото няколко положения, последва гол преди почивката, след което заложиха на многоходови разигравания и се виждаха победители, но в края подцениха домакините и те ги наказаха.

Челси може да съжалява за изпуснатите точки, но все пак записа пореден мач без загуба във Висшата лига и те вече са 11. УБА пък се утвърди, като неудобен съперник за лондончани и за пореден път ги подхлъзна.