Левски се провали срещу Ботев и изравни 45-годишен антирекорд

"Канарите" победиха столичани с 2:0
Обновена: 26 апр 2014 18:40 | 26 апр 2014 18:23,
33

Ботев Пловдив постигна поредна домакинска победа над Левски, след като надви "Сините" с 2:0 в мач от 35-ия кръг на "А" група, първа седмица на плейофите.

Първото попадение бе дело на Куртеан в 42-ата минута, а Иван Цветков оформи крайния резултат в 89-ата минута.

С тази загуба пък столичани изравниха срамен антирекорд от 4 поредни шампионатни загуби. За последно тимът бе в такава кошмарна серия през сезон 1959/1960 г.

В клубната история на тима това се е случвало само веднъж, но днес вече бе оформен и вторият такъв път.

След този мач Ботев е с 60 точки на 4-ото място, на 4 точки от третия ЦСКА, докато Левски е 5-и с актив от 53 точки.