Севиля на финал в Лига Европа след гол в последните секунди

Валенсия победи андалусийци с 3:1 на реванша, но загуби битката
2 май 2014 08:43, Елка Василева
6

Севиля се класира драматично на финала на Лига Европа в Торино. Отборът от Андалусия загуби с 1:3 гостуването си на Валенсия насред "Местая", но с общ резултат 3:3 и гол на чужд терен елиминира противника.

"Андалусийци" бяха надиграни тотално от домакините, които си осигуриха три гола аванс след попадение на Фегули в 14-та минута, автогол на Бето в 26-ата минута и гол на Матийо в 70-ата минута.

В 94-ата минута обаче Мбиа развали празника на домакините и шокиращо успя да отбележи и да ги изхвърли в турнира.

На финала "Андалусийци" ще срещнат Бенфика, чийто тим шокиращо елиминира италианския шампион Ювентус.

В историята си Севиля има два трофея от Купата на УЕФА - през сезон 2005-2006 и сезон 2006-2007.