Федерер с нова експресна победа на "Уимбълдън"

Маестрото се справи срещу Жил Мюлер без особени трудности
27 юни 2014 10:07,
0
Роджър Федерер, Снимка: Reuters

Роджър Федерер се класира за третия кръг на "Уимбълдън". след като успя да преодолее Жил Мюлер. Маестрото стигна до успеха в три сета и победи опонента си с 6:3, 7:5, 6:3.

В този мач швейцарецът заби 25 аса и загуби едва 5 от 53 точки при своите подавания. Освен това ветеранът записа на сметката си и 44 уинъра.

Следващият противник на бившия номер 1 в света ще се определи от мача между Марсел Гранойерс и Сантяго Жиралдо, които днес ще доиграват, след като стигнаха до пети сет.

Първият сет премина доста добре за Фед Експрес, който първо проби своя противник за 3:2, а след това направи още един пробив при 5:3 и така спечели частта.

Във втория сет нямаше пробиви до 6:5 за швейцареца, когато той достигна до единствената точка за пробив по време на сета и успя да я спечели.

В третата част Маестрото проби в четвъртия гейм за 3:1, след което без проблеми задържа аванса си от пробив и взе успеха.